Најопасните работи кои можете да ги направите во авион

Повеќето луѓе не мислат дека летањето е опасно. Но дури и кога ги знаете најневеројатните факти за авионите, сигурно не сте запознати со некои поретки закани.

На кој начин смартфоните и таблетите ги уништуваат децата?

Напредокот на технологијата може да има многу лош ефект на младите луѓе, од кој ефектот кој го има на децата е најопасен.

Докторите предупредуваат: Еве зошто детоксикацијата после празниците е опасна!

Доколку сакате да направите детоксикација на организмот после празниците, размислете уште еднаш.

Дали мислите дека сте посебни? Еве зошто психолозите сметаат дека тоа е опасно!

Опасноста лежи во тоа што ја нагласуваме нашата посебност на сметка на заедничкото човештво.

Внимателно: Места на кои не би требало да користите кредитни и дебитни картички

Освен физичка кражба на картичките, може да дојде до кражба на вашите лични податоци. Еве кои места се мета на криминалците.

11-те најопасни професии во светот

Иако овие работни места звучат романтично, возбудливо и се добро платени, зборот „опасни“ ги опишува најдобро.

10 работи во домот што се многу опасни за вашето домашно милениче

Чувањето домашно милениче е многу голема одговорност што не вклучува само хранење и шетање.

Што е „црн пазар“ на козметички производи и зошто е опасен?

Многу козметички брендови имаат високи цени на своите производи, но дали е потребно да изберете „добра копија“? Дознајте ги сите опасности кои демнеат во копиите на козметичките производи!

Кои се најопасните знаци во хороскопот?

Постојат гласини дека од ФБИ направиле листа на хороскопски знаци кои се најопасни. Се верува дека оваа листа ги содржи знаците кои имаат потенцијал да бидат криминалци, па дури и убијци.

10 грешки со дивите животни кои може да ве чинат живот

Кога сретнуваме диви животни во природа може да се исплашиме и да избегаме, или пак да се израдуваме како мали деца. Но и во двете ситуации не знаеме како да реагираме.

Вистината е откриена: Дали астралната проекција е опасна по живот?

Иако астралната проекција може да биде прекрасно искуство, мора да бидете внимателни.

12 работи кои треба да ги знаете кога ги посетувате егзотичните земји

Има ли нешто поневеројатно од одмор во некоја егзотична земја? Сепак, овие патувања кријат некои опасности кои понекогаш може да ви го расипат целиот одмор.