Направете сами: Прекрасни омбре ѕидови во вашиот дом!

Омбрето се применува на косата, ноктите, облеката, а сега и на ѕидовите!

Нов моден тренд кој ќе ве освои: Рачно обоени омбре хулахопки

Се прашувате како да останете во тренд и во студените месеци? Нема подобар начин од рачно обоените омбре хулахопки!

7 прекрасни идеи за свадбени торти

Како и за сè во животот, така и за свадбените торти постојат одредени трендови кои се менуваат низ годините.

5 работи за бојадисувањето на косата кои вашиот фризер се надева дека ги знаете

Без разлика дали сами ја бојадисувате или одите на фризер, постојат некои факти за бојадисувањето на косата кои е неизбежно да ги знаете.

Сомбре – новиот хит начин на фарбање на косата

Сомбре е начин на бојосување на косата така што прамените се посветли во долниот дел од косата, а нагоре благо, постепено и суптилно преминуваат во природната боја кон темето.
Датум: 10 Jul 2014
, Автор:

Како да го бојадисате вашиот ѕид во омбре стил?

Освежете го вашиот дом, бојадисувајќи некој ѕид во модерен омбре стил во боја на мента. Вашето живеалиште ќе изгледа модерно и ќе се прелева во релаксирачки океански бои.