Водич за носење машки оксфордки

Прочитајте ги овие совети за да знаете во која ситуација за каков пар треба да се одлучите со цел да изгледате одлично.

Како да ги издолжите вашите нозе кога носите ниски потпетици?

Изгледа дека има нов тренд на повидок - ниските потпетици.

Што кажуваат вашите чевли за вас?

Задолжително високи потпетици или секогаш балетанки? Оксфордки или незаменливите чизми? Кои тип чевли се вашите омилени обувки? Тие сепак говорат нешто за карактерот.
Датум: 17 Oct 2014

Модни трендови за eсен, 2014

Летото одамна заврши и време е да се препуштиме на постуденото време и потоплата облека. Џемпери во разни бои, интересни капути и јакни и чизмите до глужд се меѓу главните карактеристични парчиња за есен.
Датум: 15 Oct 2014
, Автор:

Како да ги носите 3-те најтешки стилови оваа пролет?

Често се прашувате: „Дали може мене ова да ми успее“ (да) „Дали оксфордките се само за мажите?“ (секако дека не) и „Дали патиките треба да си останат само во салата за вежбање?“ (не). Ова е решението на вашите дилеми.
Датум: 09 May 2014
, Автор:

Совршени модни комбинации со безвремените оксфордки

Оксфордките на вашиот изглед му даваат класична, софистицирана нота, и се одлични за есенските денови. Погледнете со кои парчиња облека ваквите чевли најмногу одговараат.
Датум: 21 Oct 2013

Моден тренд: машки оксфордки

Не само што се обожавани од страна на припадничките на понежниот пол, совршени се и за мажите. Погледнете ги следните модели на машки оксфордки.
Датум: 10 May 2013
, Автор:

Оксфордки – удобни и тренди

Оксфордките за првпат биле претставени на почетокот на 19 век во Шкотска и Ирска, но во последно време прават вистински бум во модата. Оригинално биле произведувани од кожа, но денес ги има во безброј модели и дезени...
Датум: 08 May 2013
, Автор: