3 причини зошто одморот е неопходен ако сакате да водите успешен бизнис

Не мора да бидете работохоличар кој работи по 100 часа неделно за да имате успешен бизнис.

10 знаци дека ви е потребен одмор од љубовта

Уверени сте дека сè ќе биде во ред кога ќе најдете нов партнер?

Подгответе се за опуштен викенд со помош на овие 8 препораки

Ако сте имале напорна работна недела, тогаш време е да направите вистинска пауза и да си ги наполните батериите.

6 знаци дека сте премногу зафатени и дека ви е потребен одмор

Понекогаш не сте ни свесни дека постојано работите сè додека некој не ви каже колку уморно изгледате.
Датум: 23 Feb 2018

12 неверојатни земји каде што можете да поминете многу евтино на одмор

Доколку сакате да патувате, но и да заштедите, разгледајте ги следниве 12 неверојатни земји.

Не знаете каде да одите за празниците? Вашиот хороскопски знак ќе ви даде одлични идеи!

Ѕвездите ќе ви откријат што ви треба овој период и каде би требало да отпатувате...

Сè што треба да знаете пред да го посетите Непал

Можеби никогаш не ви паднало на ум да ја посетите оваа земја. Но, Непал има многу природни богатства и има толку многу за истражување – од планински пејзажи, до мали села по ридовите...
Датум: 07 Sep 2017

10 егзотични места во Индија кои мора да ги посетите со вашата девојка

Индија има многубројни егзотични дестинации, а некои од нив се како од друга планета.
Датум: 02 Sep 2017

Дознајте како да останете безбедни доколку одите на одмор во некоја од овие егзотични земји

Патувањата во некои земји не се толку безбедни колку што ветуваат брошурите од туристичките агенции.

Извадете ги овие работи од вашиот куфер пред да тргнете на летниот одмор

Одморот е одличен за вашето здравје, но можеби нема да верувате во тоа додека не ја поминете стресната фаза на подготвување.
Датум: 19 Aug 2017

За секого по нешто: Волшебната Трпејца нуди пријатни изненадувања за сите нејзини посетители

Пред да одите на краците, на грчките острови или на некоја друга популарна летна дестинација, одвојте еден викенд за да му дадете шанса на ова прекрасно местенце.