5 научно докажани причини зошто мажите со големи носови се најдобри партнери

Дури и Леонардо да Винчи верувал дека носот го одредувал карактерот на целото лице во неговите уметнички дела.

Обликот на вашиот нос зборува многу нешта за вашиот карактер!

Пронајдете го вашиот облик на нос и откријте што тој открива за вас.

Научно докажано: Кој облик на нос е најпривлечен за мажите?

Без разлика дали другите црти на лицето им се совршени, имаат прекрасни облини и убава коса, жените сепак имаат намалена самодоверба само поради носот.

20 љубопитни кученца сакаат да знаат што правите

Кучињата се најдобриот, но и најзабавниот пријател на човекот.

Зошто треба да престанете да го чепкате носот?

Факт е дека секој го чепка својот нос, но...

7 природни лекови за затнат нос што веќе ги имате во кујната

Затнувањето на носот е една од најнепријатните работи што се случува во зима...

Што говори обликот на носот за мажите?

Урбаната легенда за големиот нос и големата гордост одамна е разбиена, но сеедно, обликот на носот може да каже доста за мажот кој го има. Еве што експертите кажуваат во врска со типовите носoви.
Датум: 26 Dec 2014
, Автор:

Што говори вашето лице за коефициентот на вашата интелигенција?

Велат дека човек може да се прочита од лицето. Многу научници долго време биле заинтригирани за ова верување, па се обиделе научно да докажат дали навистина може од човечкото лице да се прочита кој каков е.
Датум: 12 Sep 2014
, Автор:

Вашето лице открива што сакате во сексот

Вашите усни, веѓи, очи, па дури и подочниците откриваат какви сте во кревет и што сакате во сексот.
Датум: 23 May 2014
, Автор:

Ефикасен начин за спречување на течењето на носот за само 5 минути

Луѓето често не обрнуваат внимание на растечениот нос, што може да има сериозни поледици. Но, масирањето на одредени точки на лицето може да му помогне на организмот брзо да се опорави.
Датум: 12 May 2014
, Автор:

Природни препарати за лечење на синусите

Постојат многу билки и плодови кои можат да ви помогнат да го намалите воспалението и кои истовремено го намалуваат ризикот од повторно појавување на овие состојби.

Како да се натерате да кивнете кога ви доаѓа ама не можете?

Понекогаш ваквото чувство може да ве мачи цел ден. Па ако сакате да се искивате на раат, можете да ја поттикнете таквата реакција.
Датум: 09 Aug 2013
, Автор:
12