15 нешта што ги прават луѓето околу вас поради кои си ја мразите висината

Вие сами по себе си ги обожавате вашите 150 сантиметри, но луѓето околу вас ве тераат да ги мразите...
Датум: 03 Oct 2015

Корисни совети и трикови за девојките со низок раст

Гледајќи ги светските модни писти и високите манекенки, сите ние сакаме да бидеме неколку сантиметри повисоки.

Како да ги издолжите вашите нозе кога носите ниски потпетици?

Изгледа дека има нов тренд на повидок - ниските потпетици.

Што сè ги мачи ниските девојки?

Ниските девојки се соочуваат со ситуации поради кои се чувствуваат непријатно и само тие си знаат како им е. Еве некои од нив, кои веројатно ви се познати доколку ви фали некој сантим.
Датум: 09 Jan 2014
, Автор: