Погледнете кои се најинтересните градови во светот што вреди да ги посетите

Сите градови на Земјата се посебни, но некои од нив се толку необични што нема да ви се верува дека навистина постојат.

17 необични историски факти што сигурно не сте ги научиле на училиште

Постојат толку многу чудни историски факти што понекогаш ни се чини дека реалноста е многу повозбудлива од научната фантастика.

7 нетрадиционални скапоцени камења за веренички прстени

Можеби веќе го најдовте човекот на вашиот живот и подготвени сте да стапите во брак, но помислата на вообичаените веренички прстени ви ја уништува магијата.

Време е за уметничко уредување на домот: 9 необични полици кои можете да ги направите сами

Полиците се едни од најинтересните детали во секоја просторија.

Необични модни комбинации кои ќе ги обожавате оваа пролет

За да бидете поразлични од останатите и оригинални не ви е потребна нова гардероба, туку разиграна фантазија и добра забава.

13 знаци дека сте исклучителни, без да знаете

Дали и вие сте заборавиле колку сте исклучителни?

Најчудните предмети од Музејот на прекинати врски во Загреб, Хрватска

Откако ја прекинале нивната врска, двајца уметници од Загреб останале пријатели и постојано се шегувале дека треба да отворат музеј за сите лични предмети кои си ги подариле или користеле во текот на врската.
Датум: 24 јан 2015
, Автор:

10 од најчудните места во светот

Секој дел од нашава неверојатна планета е способен да нѐ фасцинира и воодушеви, некогаш и да нѐ исплаши. Чекор по чекор, ден по ден, се откопуваат сѐ повеќе богатства кои биле длабоко закопани и чекале некој да ја раскаже нивната приказна.
Датум: 14 авг 2014
, Автор:

Необични пријателства помеѓу животните кои ќе ви го стопат срцето

Погледнете ги наредниве 14 необични и неодоливи пријателства во светот на животните кои ќе ви го разубават денот.

Најнеобичните ресторани на Мекдоналдс низ светот

Погледнете дел од најуникатни дизајни на најпознатиот ланец ресторани...

Необични модерни бањи

Иако првите бањи, кои се појавиле 3000 години п.н.е. имале религиозна вредност, денес главниот акцент се става на нивната функционалност, но и на нивниот дизајн.
Датум: 26 авг 2012

Интересни дрвја со несекојдневен облик

Погледнете ги овие дрвја кои природно, сами по себе или со умешноста и со мала помош од човековиот фактор израснале во неверојатни светски атракции.
Датум: 25 фев 2012
, Автор:
12