Што би ве направило посреќни: Да имате секс еднаш неделно или да заработувате повеќе?

Едно неодамнешно истражување откри дека луѓето па попрво би имале секс еднаш неделно отолку да заработуваат дополнителни 50.000 евра годишно.

Зошто некои љубовни парови обожаваат да си искажуваат нежност во јавност?

Најновите истражувања откриваат од каде потекнува потребата за искажување нежност во јавност.

25 преслатки заспани животинчиња кои ќе ви го стоплат срцето

Сите животинчиња имаат една заедничка работа кога спијат, а тоа е нивната милина и нежност.

Астрологијата открива: Како да го освоите срцето на мажите Риби?

Ако вашата симпатија е Риби, тогаш запомнете дека се соочувате со една деликатна душа чиј живот се врти околу романтиката.

12 големи грешки во бакнувањето кои можат да го уништат расположението

Бакнежот е прекрасно искуство, момент кој ве зближува со вашиот љубовник и прави да уживате во сензуалната врска.
Датум: 03 Feb 2016

Нема да верувате: Мажите имаат нешто поважно од сексот

Иако мажите тоа никогаш нема да го признаат, постои нешто што им е поважно од сексот. И замислете, тоа не е фудбалот.
Датум: 17 Jan 2016

5 совети за освежување на врската која е заглавена во рутина

За врската да опстане, потребно е да го освојувате партнерот секој ден, а следниве 5 совети можат навистина да помогнат кога е потребно одново да ѝ ги наполните батериите.
Датум: 21 Feb 2015

Неколку едноставни начини да ја разгорите љубовта во врска која западнала во криза

Доколку чувствувате дека вашиот партнер полека се оддалечува од вас, на овие неколку начини можете индиректно да влијаете врз вашиот однос.

12 начини како да ѝ давате комплименти на вашата понежна половина

Еве како можете вербално и невербално да ѝ дадете комплименти на вашата понежна половина и да ѝ покажете колку ви значи.
Датум: 12 May 2014
, Автор:

Најпривлечните и најодбивните особини кај хороскопските знаци

Прочитајте ги најпозитивните и најнегативните особини на секој знак, кои ќе ве разнежат и изнервираат.

7 начини на кои ќе се промените кога ќе родите бебе

И покрај тоа што ќе ги сакате истите работи во животот како и претходно, дефинитивно ќе забележите убави промени додека кај вас се буди родителскиот инстинкт.
12