Најдобриот и најдискретниот начин да престанете да икате

Икањето може да се појави во многу незгодни моменти...

Среќата не е вродена, таа е начин на размислување

Суштината на среќата е да верувате дека ја имате!

Дознајте дали цело време погрешно ги користевте марамчињата за отстранување на шминка

Доколку не ги користите правилно, тогаш набрзо ќе забележите лоши ефекти на лицето.

Пронајден е нов ефективен начин на ослободување од стресот

Психолозите отсекогаш велеле дека кога партнерите спијат прегрнати, тоа е знак на топла и емотивна љубовна врска.

Претворете ги старите тесни фармерки во ултра модерно парче облека

Имате тесни фармерки кои толку ви досадиле што повеќе не сакате да ги носите? Ова е вистинското решение за нив!

4 кратки приказни кои ќе го променат начинот на кој размислувате

„Секогаш има простор за приказна која може да ги транспортира луѓето на некое друго место.“ - Џ. К. Роулинг

3 универзални начини на шминкање кои ѝ стојат добро на секоја жена

Ви ги претставуваме универзалните начини на шминкање кои ќе го направат вашиот изглед посјаен, без разлика на бојата и нијансата на тенот, обликот на очите или бојата на косата.

Тест на личност: Како изгледа чинијата во која јадете?

Би се изненадиле што сè може да зборува за вашиот карактер.

За здрава и негувана коса: Бојадисувајте ја косата со кафе!

Ако ја бојадисувате косата, сигурно се соочувате со испукани врвови, безживотен изглед, кршење на влакното и паѓање.

7 ефективни начини на кои психички силните луѓе се справуваат со стресот

Кога стресот ќе ги замеша рацете во вашиот живот, постојат само две опции од кои може да изберете.

Што кажува вашето последно раскинување за вашата следна врска?

Многу често, начинот на кој завршила претходната врска навестува каков ќе биде вашиот пристап во идните.
Датум: 20 апр 2015
, Автор: