Најдобрите патувачки фотографии од 2017-та година

Целта на натпреварот на National Geographic е да се нагласи разновидноста на нашата планета преку нејзините природни чуда и нејзините жители.

Компанијата „Орео“ ќе ви плати половина милион долари ако смислите нов вкус за познатите колачиња!

За да се пријавите, објавете ја вашата идеја на Инстаграм или Твитер со тоа што ќе ги употребите хаштаговите #myoreocreation и #contest .

Силната жена се бори за нејзиниот маж, но не се натпреварува за него

Натпреварувањето во врската значи дека нешто го одзема вниманието на вашиот партнер кое треба да ви го посвети вам.

13 смешни победници на наградите Comedy Wildlife Photography

Најдобрите 13 фотографии од смешни животни за 2015 година!

Чудесни фотографии од дружбата помеѓу децата и животните од фотографи од целиот свет

Секој месец меѓународната фотографска заедница организира натпревар на зададена тема, а за ноември, 2015 таа беше „Децата и животните“.
Датум: 08 дек 2015

Најневеројатните торти кои некогаш сте ги виделе

Онлајн натпреварот за торти кој е познат како „The Threadcakes“ вклучува дел од најневеројатните торти кои некогаш сте ги виделе.

Венчаници изработени од тоалетна хартија

Со помош на малку креативност, неколку жени направиле венчаници на кои сите модни дизајнери би им позавиделе.
Датум: 16 јун 2014
, Автор:

Што мислат мажите за изборите за мис?

Еден маж решил да седне сам да гледа и да се обиде да сфати што всушност се случува во светот на жените.
Датум: 15 јун 2014
, Автор:

Како навиваат хороскопските знаци?

За време на фудбалски натпревар, според стилот на навивање веднаш можете да ги препознаете хороскопските знаци на навивачите околу вас.
Датум: 15 јун 2014
, Автор:

Што сакаат мажите да добијат за подарок?

Карти за спортски натпревар, убаво парче облека, парфем, балсам за после бричење, се само дел од работите кои би можеле да го израдуваат вашиот партнер. Битно е подарокот да е практичен за него...

„Епик“ битка во танцување помеѓу 11-годишниот Антоан и 46-годишниот НБА редар Шенон

Светот неодамна имаше можност со широка насмевка да го гледа видеото во кое двајцата јунаци се натпреваруваа во танцување за време на натпревар на Детроит Пистонс.
Датум: 06 дек 2013
, Автор:

Коби Брајант и Лајонел Меси во натпревар за најдобра „селфи“ фотка

Во новата реклама за „Turkish Airs“, двете суперѕвезди се натпреваруваат кој ќе направи подобра фотка од себеси додека патуваат насекаде низ светот.
Датум: 04 дек 2013
, Автор: