Златна паста: Направете моќен лек кој ќе ве заштити од грип, настинка и воспаленија

Грипот и настинката и понатаму „царуваат“, а доколку сакате превентивно да се заштитите, тогаш во вашата исхрана додајте ја „златната паста“.

6 видови храна и пијалаци што ја влошуваат настинката

Постојат и одредени видови храна и пијалаци што мора да ги избегнувате по секоја цена доколку сакате да не ги влошите симптомите.

Како најлесно да се справите со настинката?

Кога имате настинка, ништо не ви изгледа добро. Кашлањето и кивањето го прават секое едно нешто да изгледа потешко.

11 причини зошто настинката е најлоша за време на летото

Доколку и вие сте една од оние личности кои успеваат да се разболат за време на летото, тогаш без сомнение целосно ќе се пронајдете во следниве 11 ситуации.

Обична настинка или само алергија?

Верувале или не, многу луѓе имаат проблем при разликување на симптомите кои се јавуваат поради алергии и/или настинка.

Како настинката навистина се пренесува?

Еден од водечките истражувачи Рон Еклс изјавил дека настинката не треба да застане на патот на романсата бидејќи таа не може да се пренесе преку бакнеж.

9 начини да се расположите и забавувате кога сте болни

Периодот на настинки сѐ уште владее, а немоќноста кога сме болни ни ја одзема радоста на малите нешта. Затоа еве неколку идеи како да се забавувате, а сепак да не ја потрошите енергијата.

Изгледајте најдобро кога се чувствувате најлошо: 6 трикови за поубав изглед

Сезона на грип и настинки. Кашламе, киваме и изгледаме како да сме виделе дух. Еве совети како да изгледаме најдобро, иако се чувствуваме како да нѐ удрил воз.

Како да разликувате настинка од грип?

Болките во грлото и раздразнетиот нос се првите симптоми кои се појавуваат и кај двата вируса. Но, тоа се случува со 5 големи разлики.

Ефикасен начин за спречување на течењето на носот за само 5 минути

Луѓето често не обрнуваат внимание на растечениот нос, што може да има сериозни поледици. Но, масирањето на одредени точки на лицето може да му помогне на организмот брзо да се опорави.
Датум: 12 мај 2014
, Автор:

6 видови намирници кои треба да ги избегнувате кога сте настинати

Кога сме болни или пак само нè боли грлото, топлиот чај и супата одлично ни делуваат. Но колку што тие се добри за настинка, толку други работи можат дополнително да ги влошат симптомите.
Датум: 15 јан 2014
, Автор:
12