Најздравата храна за студениот месец јануари

Промената на годишните времиња е одличен начин природата да нѐ потсети на нејзината разновидност.

Се чувствувате нерасположено? Овој вид храна ќе ве направи посреќни!

Кога ќе се чувствувате лошо или нерасположено, сметајте ја оваа храна како еден вид „среќни апчиња“ кои ви ги препишала Мајка природа.

Што ќе се случи ако ги јадете овие производи заедно?

Кога ќе ги јадете овие комбинации заедно, „во пар“, ќе добиете максимален вкус и максимално здравје.

5 здрави намирници што нема да го задоволат вашиот глад

Каква храна и да јадете, дури и да е со празни калории, одредено време ќе се чувствувате заситени.

За оние кои редовно вежбаат: 7 намирници кои гарантираат цврсти мускули

Погледнете кои прехранбени производи ја поттикнуваат изградбата на мускулите.

Осум намирници коишто со сигурност ќе ви ја ублажат болката во грлото

Овие лесно достапни намирници може да бидат ваш сојузник во борбата против болките во грлото.

Внимание: Овие 4 намирници никако не смеете да ги замрзнувате!

Замрзнувачот, откако постои, ни го олесни животот, но некои намирници едноставно не треба да се чуваат таму.

7 видови храна со кои многу побрзо се слабее

Според истражувањата на нутриционистите постојат некои намирници кои доколку ги консумирате ќе го забрзаат топењето на килограмите, секако ако целиот режим на исхрана ви е среден.

6 намирници за поздрава коса и поцврсти нокти

Чекањето да пораснат вашите нокти и коса знае да биде многу фрустрирачко. Ако не ја консумирате правилната храна, едноставно чекате напразно. Затоа пак постојат неколку намирници кои можат многу да ви помогнат.
Датум: 09 дек 2014
, Автор:
12