Освежувачки летен десерт: Сладок мус од јагоди

Јагодите се едни од најубавите летни овошки со кои можете да направите најразлични освежителни рецепти, посебно за жешките денови.

Вкусен десерт за благ почеток на неделата: Лесен чоколаден мус

Вкусен и лесен за правење, овој чоколаден десерт совршено ќе го дополни секој оброк!

Чоколаден десерт готов за помалку од 10 минути

Кога ви се јаде нешто благо, а немате многу време за подготвување, чоколадниот мус е совршениот десерт...
Датум: 13 ное 2014
, Автор:

Мус од кафе

Неодолив спој на чоколаден крем и омилениот црн пијалак за целосно уживање
Датум: 11 сеп 2014
, Автор:

Зимски чоколаден сладолед од кој ќе си излижете прсти

Направете си вкусен зимски сладолед, за да имате слатко попладне. :)