Избегнете ги бактериите: Знаете ли колку често треба да ја менувате мрежата за туширање?

Влажната и топла бања е идеално место за бактерии, а исто така мрежата за туширање.

Мрежа за читање на која сите деца ќе уживаат

Младите читатели во библиотекава прво си одбираат неколку од нивните омилени приказни и потоа се качуваат на мрежата која виси над родителите, што им дава можност одоздола да припазуваат на нивните деца.

10 креативни намени на вашите омилени фотографии

Ако сите срциња на Инстаграм и лајкови на Фејсбук не ви се доволни, еве како да ја пренесете креативноста во вашиот дом, па да почнете да добивате комплименти и во живо. :)
Датум: 23 Sep 2013
, Автор:

Направете сами: торба за на плажа која не собира песок

Сошијте си модерна, практична, долготрајна и евтина торба за на плажа, составена од комарник за прозорци, кој не го задржува песокот во внатрешноста.

Вонземски летечки скулптури

Џенет Ечелман е американска артистка која креира несекојдневни летечки скулптури од мрежи, кои спонтано се движат низ воздухот и во вечерно време личат на некое летало од друга планета.

Хорска изведба за феноменот Фејсбук

Замислете како би звучеле вашите Фејсбук статуси и коментари кога би биле испеани од страна на професионален хор? Не може да си замислите? Овој австралиски хор ќе ви покаже...