Коктел на денот: Замрзнато Мохито

Како се разладувате во летните горештини? Пиете ладна вода, јадете сладолед, или пак можеби правите овошни коктели? Доколку се одлучите за коктели, ви го препорачуваме замрзнатото Мохито.
Датум: 07 Aug 2014
, Автор:

Ледено освежување за топлите летни денови

Одлични рецепти за алкохолен сладолед на стапче со кои можете да ги изненадите вашите пријатели на наредната домашна забава.

Мохито од ананас на скара

Сакате да направите летна коктел-журка во вашиот двор? Научете како да правите тропско мохито од ананас и изненадете ги вашите пријатели со една незаборавна забава.

Сорбет од лубеница и мохито

Лудо освежителен десерт...

Мохито од јагоди

Кога ќе ви здодее обичното мохито, еве што да направите. За љубителите на јагоди, ова е пијалакот од соништата...