Бестрашен мотоциклист со својот мотор сурфа на бранови во Тахити  

„Не станува збор за тоа да се биде прв или да се биде во право, туку да се верува во себе кога знаете дека нешто е возможно!“

Фотосесија со мажи против стереотипно прикажување на жените како објекти

Резултатот е смешен и бизарен, но си ја постигнува својата цел прикажувајќи еден сериозен проблем...

Кул модели на кациги со необични дизајни

Иако првичната цел на кацигата е да ја заштити главата на возачот на моторот од несакани повреди во случај на незгода или пад од моторот, сепак тоа не значи дека не може да изгледа кул.

Новото моќно и футуристичко Ламборгини „Veneno“

Овој фантастичен модел на Ламбургини, повторно е наречено по познат бик за борби, со што оваа компанија ја продолжува својата традиција за именување на своите возила.

Компактна јахта за луксузно уживање

„Wider 42“ е феноменална јахта која навидум не е многу голема, но на неа можат да уживаат 12 луѓе.

Мотор дизајниран од Вејн Руни

Мотор „накитен“ со дијаманти и дрес од славниот фудбалер...

Како да ја претворите вашата запалка во мини мотор?

Визуелен водич за креативна употреба на истрошената запалка...

Најбрзото купе на Ролс Ројс „Ghost“

Новото купе на Ролс Ројс „Ghost“ ќе има над 600 коњски сили, со што ќе стане најбрзото возило кое некогаш го има направено овој производител.

Бесен Астон Мартин со извонреден дизајн

Автомобил кој плени со својата преубава спортска надворешност и со бесниот мотор сместен зад неа.

Најбрзите суперавтомобили во светот

Листа на најбрзите, најскапите и најневеројатните суперавтомобили во светот...

Композитор го компонира звукот на електричните модели на Ауди

Ауди ангажираше композитор за да создаде вештачки звук за бесшумните мотори на нивните електрични модели...

Тушек Реноватио Т500 – првиот словенски спортски автомобил

Тушек Реноватио Т500 е резултатот од долгогодишниот сон на словенскиот конструктор и тркач Аљоша Тушек да создаде сопствен супербрз спортски автомобил...
12