Модерно, елегантно и разнобојно: Тренди модни комбинации со кои ќе го докажете вашиот стил оваа зима

Оваа зима покажете го вашиот моден стил и изгледајте модерно и тренди. Погледнете ги нашите идеи.

6 едноставни модни комбинации за опуштени вечерни излегувања

Покажете го вашиот стил, моден вкус и вашиот начин на живот со помош на овие едноставни, но ефективни вечерни модни комбинации!

6 зимски модни комбинации со вашето омилено здолниште

Погледнете ги овие модни комбинации кои ќе ве убедат дека здолништето може да се носе и кога надвор температурата е минус.

Како секогаш да изгледате беспрекорно во тоа што ќе го облечете?

Доволен е само еден детаљ за да го унапреди или да го уништи вашиот целокупен изглед, па токму поради тоа ви откриваме мали тајни за перфектен стил.

Клучни парчиња облека за 2017 година

Веднаш подгответе се за шопинг и набавете ги парчињата облека кои ќе бидат задолжителни за оваа година.

Тегетот станува новата црна: Како да ја вклучите оваа боја во вашите модни комбинации?

Немојте да очајувате, бидејќи и во тегет комбинациите ќе можете да изгледате отмено и стилизирано.

Ролки: Моден тренд кој ќе биде многу популарен и во новата 2017-та година

Овој тренд ќе продолжи и наредната година, поточно ова парче облека девојките и понатаму со задоволство ќе го избираат во своите модни комбинации.

Како да го носите ланчето „чокер“ на елегантен начин?

Иако овие ланчиња се носат во лежерни прилики, сепак тие лесно може да се транформираат во доста елегантен накит кој ќе ја надоплни вашата модна комбинација.

9 модни комбинации на бои што можете да ги носите за време на празниците

Бидете поразлични од останатите така што ќе искористите некои од овие освежувачки комбинации за вашиот изглед.

5 совети за удобно и со стил да ја „преживеете“ оваа зима

Неколку предлози за елегантни, тренди, но и удобни и топли зимски модни комбинации кои ќе го издигнат вашиот стил на повисоко ниво.

12 парчиња облека за совршено стилизирани зимски модни комбинации

Потребно е само да комбинирате неколку парчиња облека и вашата совршена модна комбинација е тука!

7 модни правила на Каролин Де Мегре: Не трудете се многу, лежерноста е најдобриот аксесоар!

Париската стилска икона ни открива парче од нејзиниот шик универзум, зборувајќи за својата омилена мода, создавањето на модниот идентитет, и парискиот стил...