Симбол на вечна младост: Зошто некои луѓе имаат дупчиња на образите?

Не постои сомнеж дека дупчињата на образите се неодоливи и даваат младолик, невин и привлечен изглед на лицето.

7 работи кои треба да ги научите додека сте помлади

Многу пати ни се случило да слушнеме како некој возрасен вели „Ех, да бев помлад...“.

Славни личности кои изгледа како да не стареат

Не знаеме дали станува збор за добри гени, здрава исхрана или пак, нешто сосема трето, но овие славни ѕвезди изгледаат како да се заглавени во времето.

Mонах од храмот Шаолин советува како да останете вечно млади

Погледнете кои се советите од овој монах кој ја открива тајната на здравиот и долг живот.

7 вистини за нашиот живот кои треба да научиме да ги прифатиме во раните 20-ти години

20-тите години се период кога започнува самостојното патување низ животот.
Датум: 22 мар 2016

Користењето на скалите има огромна корист за мозокот и психолошкото здравје

Дури и нешто едноставно како искачувањето или симнувањето по скали наместо возење со лифт, може да направи голема разлика во општата здравствена состојба.

Џенифер Лопез советува: 14 совети да останете вечно млади

Која е нејзината тајна за младолик изглед?

17 знаци дека сте старци сокриени во телото на млади луѓе

Вашето друштво договара луда забава во домашна атмосфера, а вие гласно размислувате кои филмови би сакале да ги гледате легнати на каучот.
Датум: 04 мар 2016

16 работи кои ќе ги разберат само оние кои стапиле во брак во нивните рани 20-ти

Независно на која возраст ќе одлучите да стапите во брак, тоа претставува една голема животна промена.

10 лекции за убав живот од француските жени

Франција е земја во која скоро секоја жена во нејзините педесетти години изгледа убаво и елегантно.
Датум: 27 фев 2016

10 тинејџерски лекции кои треба да ги помните и во вашите 20-ти години

Влегувањето во нова декада од вашиот живот може да биде истовремено и возбудливо, но и застрашувачко.