Најголемиот мит за секој хороскопски знак и вистината зад него

Погледнете по еден таков мит за секој хороскопски знак и вистината зад него.

Митови и факти за јаболковиот оцет

Како и многу други продукти, и јаболковиот оцет има свои здравствени придобивки кои можете да ги сретнете на многу веб-сајтови.

На диета сте и вежбате, но не слабеете? Еве каде грешите…

Дали правите сѐ исправно во својата исхрана и редовното вежбање, а и понатаму не гледате резултати? Еве каде грешите!

5 митови за влијанието на сончевите зраци

Блескавиот, исончан тен е задолжителен летен додаток со кој секоја модна комбинација ни прилега совршено, но на што треба да внимаваме?

Факт или фикција? 6 луди работи кои се случуваат во хотелите

Од гласините дека ако летот ви е откажан, авиокомпаниите мора да ви надоместат, до верувањето дека воздухот во авионите е полн со бактерии (не е), митовите за патувањето тврдоглаво продолжуваат да кружат и покрај цврстите докази против нив.

10 чудни митови кои се покажале како вистинити

Постојат многу чудни митови и теории низ целиот свет и многу од нив е тешко да се прифатат како вистинити.

10 митови за забите во кои луѓето порано цврсто верувале

Сигурно сте слушнале некои од овие митови, па можеби дури и сте применувале некои од нив мислејќи дека им правите добро на вашите заби.

9-те најголеми митови за мамурлакот (и вистината зад нив!)

Ако некогаш сте страдале од мамурлак, вашите пријатели сигурно ви дале многу совети за како да ги намалите неговите симптоми.

4 митови за пилатесот во кои не треба да верувате

Со оглед на тоа што постојат големи заблуди во врска со пилатесот, време е да ги дознаете најголемите митови за оваа напорна физичка активност која воопшто не е за потценување.

6 митови за убавината кои не се точни

Доколку следите блогови за убавина, сигурно сте бомбардирани со секакви совети.

Никогаш нема да имате среќна врска ако верувате во овие 12 митови

Овие митови се опасни, бидејќи можат да ги одведат паровите на погрешен пат и да ги убедат дека нивната врска е безнадежен случај.

Секс терапевтите откриваат: 8 митови за сексот во кои треба да престанете да верувате

Повеќето луѓе се уверени дека сексот треба да биде спонтан, но вистината е дека мора да се потрудите за да имате успешен сексуален живот.