10 работи во домот што се многу опасни за вашето домашно милениче

Чувањето домашно милениче е многу голема одговорност што не вклучува само хранење и шетање.

Необично семејство: 4 кучиња, 1 мачка, 2 патки и брачен пар кој очекува бебе

Веројатно никогаш не сте си препоставиле дека кучиња, мачки и патки можат да живеат под еден покрив, во едно семејство.

13 изненадувачки оброци што можете да му ги давате на вашето куче

Луѓето кои имаат миленичиња многу често се соочуваат со дилемата дали од својата храна да му дадат на своето верно пријателче.

Запознајте ги домашните миленичиња со најдобар стил ширум светот

Овие слатки животни имаат за цел да ви го разубават денот!

Кучиња на кои не им е јасно колку се големи

Огромните домашни миленичиња се исто толку нежни во душата како и помалите од својот вид.

Вистината за кучињата со педигре која воопшто нема да ви се допадне

Луѓето сакале нивните домашни миленичиња да бидат поубави, поатлетски и повеќе да одговараат на нивните „стандарди за расите“ и затоа секое куче го пареле само со она од неговиот „вид“, дури и ако тоа подразбирало парење со своето семејство.

Фотографии кои ќе ве натераат веднаш да го гушнете вашето милениче

Срцепарателни фотографии од луѓе кои се збогуваат со своите миленичиња...

Животни кои се побогати од тебе

Колку и да ви звучи смешно, овие животни се полни со пари. Во продолжение следи листа со 13 животни кои добиле огромно наследство.

Висока мода за домашни миленици

Само најсреќните домашни миленици ја имаат честа да ги носат уникатните парчиња облека на познатиот моден дизајнер Ентони Рубио.
Датум: 04 Oct 2013
, Автор:

Дали миленичињата навистина наликуваат на своите сопственици?

Зек Роуз креативно го преработил концептот на миленичињата кои наликуваат на своите сопственици во серијата од фотографии наречена „Petheadz“.

Симпатични животни си играат со мобилни уреди

Што се случува кога љубопитно домашно милениче ќе се најде во контакт со интересен мобилен уред?
Датум: 27 Feb 2012
, Автор: