Како правилно да ги миете и одржувате скапите чаши за вино?

Обидете се да ги избегнете овие грешки при миењето на вашите омилени чаши за вино.

9 совети за совршена холивудска насмевка

Доколку секојдневно ги следите овие совети, ќе забележите дека вашите заби ќе станат посветли за неколку нијанси а непцата ќе станат поздрави.

Не фрлајте го сунѓерот, со овој едноставен трик тој ќе биде повторно чист!

Постои начин којшто ви гарантира дека ќе се ослободите од бактериите коишто живеат на вашиот сунѓер.

Јапонските жени ја откриваат тајната за здрав и младолик изглед на кожата

Оваа метода најмногу ја користат жените од Јапонија кои се познати по добро негуваната кожа и младешкиот изглед.

Еве со какви маки се соочуват девојките кои секојдневно ја исправуваат косата

За некои девојки пеглањето на косата е подеднакво важно како и миењето на лицето...

9 работи кои никој никогаш не ви ги кажал за шампоните

Сигурно сте слушнале многу теории и факти за миењето на косата и шампоните. Меѓутоа, пронајдовме 9 работи кои вашиот фризер ви ги нема кажано, а најверојатно и ги немате прочитано.
Датум: 07 апр 2015
, Автор:

6 грешки кои ги правите при миењето на забите

Можеби ги миете забите секој ден, но ако правите некоја од овие грешки тие сепак не се добро заштитени. Д-р Едмонд Хјулит има совети за вас како да ги исправите.

Што прво миете кога се бањате? Тоа открива нешто за вас!

Делот од телото кој прв го миете открива некои карактеристики за вас како личност, особини кои би требало да ги промените, како и вашите најдобри потенцијални партнери.
Датум: 21 окт 2014
, Автор:

95% од луѓето не ги мијат рацете правилно. Еве како да го правите тоа!

Едно американско истражување открило дека повеќето луѓе не знаат правилно да си ги измијат рацете, и тоа потфрлуваат и во начинот и во времетраењето кои се битни фактори за заштита од бактерии.
Датум: 09 окт 2014
, Автор:

Работи за кои сигурно и вам ве има излажано фризерот

Тој знае најдобро што би ви прилегало, па сепак, тој ги има ножиците во рацете, нели?! И баш тој ќе влијае на вашето мислење за сопствениот стил и на вашата самодоверба.
Датум: 01 окт 2014
, Автор:

Како брзо и лесно да се справите со мрсната коса?

Доколку уште не знаете како да се справите со мрсната коса, време е за промена! Ви нудиме осум неверојатни совети и трикови што краткотрајно и долготрајно ќе ви помогнат да ја поправите состојбата на вашата коса.

5 грешки кои не сте ни свесни дека ги правите при шампонирањето на косата

Мислите дека знаете како да си ја измиете косата? Размислете пак.
Датум: 12 мар 2014
, Автор:
12