23 луѓе чиешто место не е во кујната

Не секој умее да се снајде во кујната, со кујнските обврски.

18 начини да го направите вашиот кревет поудобен за спиење

Сите знаеме дека добриот и мирен сон е потребен за нормално функционирање во текот на наредниот ден.

9 работи кои никако не смеат да се најдат во плакарот на возрасна жена

На кој дел од облеката би требало да му кажете чао?
Датум: 02 Mar 2016

Едноставен трик за оние кои често забораваат: Како секогаш да знаете каде ви се клучевите?

Ако не знаете каде ви се клучевите, не барајте ги баш секаде... тие се поблиску до вас отколку што мислите!

12 нешта што треба да ги правите секогаш кога одите на патување

Ако сакате да се чувствувате како дел од локоланото население...
Датум: 18 Aug 2015

Фуроре ќе ви го одземе здивот: Неверојатно скриено село „кое не постои“!

Фуроре е италијанско село во провинцијата Салерно во регионот Кампанија кое е скриено во фјорд, во мала пукнатина помеѓу карпите кои некогаш служеле како заштита на мештаните од поморските разбојници.
Датум: 15 Jul 2015

Идеално место за живеење според хороскопскиот знак

Погледнете што вели астрологијата за тоа кое е идеалното место за живеење за секој хороскопски знак.
Датум: 27 Dec 2013

Најдобрите места за бакнување во светот

Проектот „This is a Good Kiss Spot“ (Ова е добро место за бакнување) го води таен уметнички колектив познат како 0707, кој доаѓа од Италија.

Наместо автомобил паркирале детска количка, зашто им се може!

Едно австралиско семејство своето паркинг место го држи со пластична количка-играчка за деца. :)

Четири сестри обновуваат фотографии од детството

Станува збор за фотографката Вилма Хурскаинен од Хелсинки, која ги замолила своите 3 сестри да обноват триесетина фотографии од нивното детство, кои ги направил нивниот татко.

Места каде што некогаш владееле пиратите

Кои се местата каде што пиратите најчесто оперирале во минатото?

10 природни феномени на Земјата

Нашата планета има многу чудни и прекрасни места кои ја имаат моќта да инспирираат и да зачудуваат. Ова се само 10 од многуте кои ги има на Земјата.
12