Медитација за почетници: 7 совети за оние кои мислат дека не можат да медитираат

Една од најздравите вештини кои можете да ги научите е медитацијата.

8 утрински навики за попродуктивен ден

Голем број луѓе често забораваат дека клучот за вистински успешен ден се наоѓа токму во раните утра.

Патека за бегство: Едноставна психолошка техника за ослободување од стресот

Кога сме изложени на стресни ситуации ни опаѓа продуктивноста, нè мачат несоници, дишеме забрзано и плитко и се чувствуваме непријатно во сопствената кожа.

3 мрзливи начини на „вежбање“ кои можат да ви ја подобрат фигурата

Избегнувањето на физичките активности или нивното нередовно практикување може да предизвика чувство на вина.

Се соочувате со анксиозност? Овие едноставни трикови можат да ви помогнат

Луѓето, особено во денешно време, се склони кон анксиозност, која најчесто се појавува во стресни ситуации.

6-чекорна вежба за мозокот создадена од генијалниот Стив Џобс

Дури и на кралот на креативното размислување, Стив Џобс, понекогаш му бил потребен поттик кој ќе го разработи неговиот мозок.

7 нешта кои треба да ги прават сите типови луѓе, секој ден

Денешното модерно секојдневие е нешто што може да се живее само со брзо темпо.

Како да ги пребродите животните предизвици? 5 ситуации кои нѐ спречуваат да бидеме среќни

Понекогаш се соочуваме со ситуации кои претставуваат пречка на нашиот пат кон успехот и личниот напредок.

Единствената навика која ќе ви помогне да имате здрав сексуален живот и добар сон

Како што стресот го погодува нашето секојдневно функционирање, така влијае и на нашиот сон, како и на сексуалниот живот.

Што да направите кога не можете да го исклучите мозокот после напорниот ден?

3-те најефикасни начини да го опуштите вашето тело, но и вашиот ум.

Новогодишна порака од духовен водач: На овој ден стануваме свесни каде сакаме да одиме

Нова година е момент во нашите животи кога треба добро да размислиме за тоа каде сме биле, каде сме сега и каде сакаме да одиме.
Датум: 01 јан 2016