Вирален хит: Мајка напишала писмо за ќерка ѝ со листа на работи што НЕ ТРЕБА да ги прави

Целта на писмото не е да ѝ забрани разни работи на ќерка си, туку да ѝ даде сила.

10 работи кои треба да ѝ ги кажете на вашата ќерка тинејџерка

Со помош на овие совети ќе им помогнете на своите ќерки да ги надминат хаосот, драмата и несигурностите во тинејџерските години.

9 животни лекции кои силните мајки ги споделуваат со своите ќерки

Врската помеѓу мајка и ќерка е можеби позначајна од сите врски во животот...

Моќта на мајчинството: Дознајте зошто Анџелина Џоли е прекрасна и силна мајка

Ако сте ѝ се восхитувале на Џоли само поради нејзината убавина и талент, дефинитивно треба да ја запознаете и нејзината заштитничка страна на грижлива и нежна мајка...

10 работи за кои новите мајки не треба да се грижат

На новите мајки им нудиме неколку совети на кој начин полесно да се справат со она што општеството го очекува, а воопшто не треба да биде нивна грижа.

Зошто добрите мајки не смеат да им кажуваат на ќерките да бидат добри девојчиња?

Не дозволувај никој не ја дефинира твојата добрина, ти си одлична токму онаква каква што си!

11 знаци дека вашата мајка ви е најдобра пријателка

Секој смета дека неговата мајка е најдобра, и како секое силно дуо на мајка и ќерка, сигурно имате многу заеднички моменти и размислувања.

Начинот на кој врската со вашата мајка се менува со текот на годините

И покрај љубовта кон вашата мајка која засекогаш ќе биде во вашето срце, сигурно сте свесни дека врската со неа ќе се менува.

Писмото на оваа ќерка до нејзината самохрана мајка ќе ве трогне и ќе ви го стопи срцето

Џина решила да ѝ напише писмо на нејзината самохрана мајка со цел да ѝ искаже благодарност.

7 вистини со кои се сретнуваат мајките на момчиња

Во некои аспекти момчињата се навистина специфични, а тоа може да го потврдат многу мајки.