Заљубете се во плиш на прв поглед

Пред да ја исфрлите гардеробата од плиш еднаш за секогаш, испробајте ги овие елегантни сомотни комбинации кои ги припремивме за вас.

Направете 10 парчиња облека од едно парче материјал

Секоја девојка е секогаш расположена за воведување нешто ново во својот стил. Затоа, знаеме дека ќе ви се допадне овој моден совет.
Датум: 20 May 2015
, Автор:

Уникатни тапети и декоративни панели за уредување на вашиот дом

Тапетите може да бидат еден од најубавите украси во домот, кои му даваат шарм и топлина на просторот, создаваат препознатливост, а за сето тоа не ви се потребни многу средства.

Како до успешна презентација на факултет?

За некои студенти, презентациите се одличен начин да добијат плус поени, но други со задоволство би ги прескокнале. За сите кои се соочуваат со потешкотии во текот на презентирањето, еве неколку совети...
Датум: 30 May 2012
, Автор:

Супер луксузниот Ролс-Ројс Фантом

Најнов модел на овој бренд опремен со најлуксузните материјали ставени во кое било возило досега...

Неверојатно реалистични интерактивни илустрации

Врвно изработените илустрации направени со големо влијание многу лесно можат да се помешаат со фотографии. На прв поглед ќе си помислите дека луѓето се со вас во просторијата.

Како до високи резултати на испитите?

Краток водич за организација на вашето учење една недела пред полагање, кој доколку целосно го почитувате ќе ви донесе високи резултати на испитите.

Автомобил од отпаден материјал

Индискиот уметник Haribaabu Naatesan создаде „Буба“ во реална големина, користејќи отпаден материјал како дел од кампањата „Think Blue“, на компанијата Фолксваген...
Датум: 20 Feb 2012
, Автор:

Како да го изберете вистинскиот коктел-фустан?

Ако треба да присуствувате на некоја свечена прослава, свадба, опера, театар, дипломска забава, а не знаете што да носите, не грижете се. Пронаоѓањето на вистинскиот фустан е само прашање на одвоено време и малку напор.
Датум: 20 Jan 2012
, Автор:

Креативни фустани изработени од хартија

Фустаните изработени од фотографот Метју Броди и 3Д илустраторот Хети Њуман за мартовското издание на магазинот „Madame“ навистина го одземаат здивот, со својата креативност и материјалот од кој се направени.

3 правила за носење шорцеви на работа

Дури и доколку дрес кодот, кој се почитува на вашето работно место, дозволува лежерен изглед, не смеете да дозволите шорцевите кои ги носите да изгледаат како да сте на плажа.