4 начини да ја носите марамата како вистинска Парижанка

Веќе е јасно дека модните детаљи се оние коишто ѝ даваат тренди и лежерен изглед на секоја модна комбинација.

8 модерни и стилски начини да ја носите марамата оваа зима

Марамите се многу повеќе од едно обично парче облека што служи за затоплување на вратот.

Топло, удобно и модерно: Како оваа есен да ги комбинирате вашите омилени марами?

Кој би помислиле дека едно парче ткаенина може да создаде толку уникатни и модерни модни комбинации?

Освежете го вашиот стил со овој детаљ: 12 одлични начини да ја носите марамата ова лето

Доколку немате идеи како да ја носите вашата марама ова лето, ние ви нудиме 12 одлични начини.

Брилијантно дизајнирана марама служи како одлична одбрана од фотоапаратите на папараците

Сигурно можете да замислите какво е чувството да се биде славен...

Имате аксесоари во жолта боја? Еве како да ги носите оваа сезона!

Доколку барате идеи на кои начини можете да ја носите жолтата боја во наредната сезона, тогаш сте на вистинското место.

Направете ја вашата слика целосна: 6 начини да го надополните вашиот изглед

Доколку имате многу облека, за која сметате дека е неупотреблива, тогаш ова е вистинскиот текст за вас.

Од моден додаток до комплетен изглед: Трансформирајте ја вашата бесконечна марама во здолниште или фустан

Ако ви здодеаја фустаните и здолништата кои ги имате во вашиот плакар, експериментирајте со она што веќе го поседувате.
Датум: 10 мар 2015
, Автор:

Како да ја носите марамата како девојките од Париз?

4 начини на кои марамата може да ви помогне да се издвојувате од останатите...

Ќе се пукнете од смеење: Кучиња со марами на главата личат на баби

Споредбата, иако глупава и нелогична, е истовремено и многу смешна. Кој би поверувал дека потребна е само една марама и малку креативност за вашето куче да го претворите во „бабушка“?! :)
Датум: 22 окт 2014
, Автор:

Како до совршена фризура со марама?

Погледнете го овој туторијал со слики за да направите супер фризура со марама за коса.
Датум: 27 јул 2014
, Автор:

10 евтини работи што секоја девојка би требало да ги има

Еве 10 парчиња облека и модни додатоци кои ќе го сменат вашиот целокупен изглед, се разбира, на подобро.