3 домашни маски што ќе ве спасат од мамурлак

Подготовката на сите овие маски е многу едноставна.

15 работи кои го влошуваат мамурлакот

Најдобриот лек против мамурлак е тој да се превенира, што значи да не се пие воопшто. Но, ако сепак одлучите да пиете, а не сакате да бидете мамурни наредниот ден, барем не правете ги следниве работи.

Веднаш заборавете ги: Работни пропусти кои не смеете да ги правите во 2016-та година

Немојте да ја ризикувате својата кариера поради обични глупости.

7-те најдобри природни лекови за мамурлак

Прочитајте кои лекови ќе ви помогнат побргу да се отрезните и да бидете со „бистра глава“.

Забавата може да почне: 3 трикови кои ќе го отстранат мамурниот изглед

Сезоната на прославите и забавите се наближува, а со тоа и еден не толку мал проблем – мамурниот изглед. Ова се трите трикови кои ќе ви помогнат да го отстраните мамурлакот.

Каков мамурлак ве очекува според алкохолниот пијалак со кој се опивате?

Сигурно вашето искуство ви покажало дека различни причини предизвикуваат различен начин на опивање и различна тешкотија при мамурлакот. Причините најчесто се различни кај секого.

25 лоши навики кои треба да ги прекинете пред да наполните 25 години

Ова се нештата од кои треба да се одвикнеме пред на нашата роденденска торта да стои бројот 25.
Датум: 16 ное 2014
, Автор:

5 природни лекови за мамурлак

За жал, брз и едноставен лек против тешкиот мамурлак не постои, а апчињата некогаш можат дури и да ја влошат ситуацијата, па за следниот пат некои од природните лекови можат убаво да ви се најдат.

8 разоткриени митови за алкохолот

Пред да испиете огромна количина кафе за да се отрезните, подобро прочитајте ја вистината за осумте најпознати митови за алкохолот.
Датум: 20 авг 2014
, Автор:

Здравствени митови и вистини поврзани со празниците

За новогодишните и божиќните празници се врзани голем број митови, па проверете кои од нив се вистинити, а кои не.

Направете си маска од алуминиумска фолија и вашето лице ќе заблеска

Професионалниот шминкер Реми Гафни предлага еден нов, генијален и креативен трик кој тврди дека ги намалува подочниците, а секој може да си го направи дома. Потребни ви се само кујнска алуминиумска фолија и ножици.
12