Оваа маичка е единственото нешто што ви треба ако се изгубите во друга земја

Додека да добиеме лесни и преносни преведувачи, ова маичка може да биде најгенијалниот аксесоар за патување досега.

7-те изуми на Коко Шанел за кои жените засекогаш ќе ѝ бидат благодарни

Тешко е да замислиме како светот би изгледал ако пред точно 132 години не се родела Габриел ’Коко’ Шанел во француското гратче Саумур...
Датум: 19 Aug 2015

Маички со графички принт: 17 модни инспирации кои ќе ви покажат како да ги носите

Со дрски зборови или интересни фрази, овие маички навистина брзо и лесно се комбинираат. :)
Датум: 12 Jul 2015

4 жешки начини да носите облека од вашето момче

Понекогаш пребарувањето низ женскиот плакар може да биде многу напорно, особено ако целата гардероба е во хаос, но од друга страна поголемиот дел од мажите го одржуваат својот шкаф беспрекорно среден.

Татко ја натерал својата 10-годишна ќерка да носи облека која ќе ја казни поради тоа што флертувала онлајн

Што прави еден татко кога ќе дознае дека неговата татина принцеза флертува онлајн и лажела за своите години?
Датум: 31 Oct 2014
, Автор:

10 комбинации со тесни фармерки и бела маичка за секоја пригода

Тесните фармерки и белата маичка може да бидат основа на секаков изглед, и токму затоа секоја девојка треба да ги има во својот гардеробер.
Датум: 30 Sep 2014
, Автор:

9 неопходни нешта за совршено викенд патување

Општо познат факт дека најлошиот дел од одморот е самото заминување, при што најмногу нѐ мачи старото познато прашање: „Што навистина треба да спакувам?“ Погледнете што сѐ би требало да се најде во куферот пред да заминете.
Датум: 27 Jun 2014
, Автор:

Направете стилска и модерна од обична памучна маичка

Обичните памучни маички се многу практични, но брзо ни здосадуваат, па само ни стојат во плакарите, избегнувајќи ги да станат дел од некоја комбинација. Доколку имате ваква маичка во вашиот плакар...
Датум: 26 Aug 2013
, Автор:

Бувот и модата

Во последните неколку сезони, бувот, освен како симбол на мистериозноста и мудроста, стана претставник и на модата, и тоа сè поактуелен.
Датум: 16 Mar 2012
, Автор:

Компресирана маичка

Дали ви се има случено кога сте некаде на пат, да не можете да се донесете назад поради многуте парчиња облека што сте ги купиле?

Време е за ленени панталони

Не мора да сте на Бахамите за да ги носите, и во нашата земја има доволно вода. А кога ветрето здувнува покрај вода, ленот изгледа магично. Еве неколку податоци и совети за носење ленени панталони оваа сезона пролет-лето.
Датум: 06 May 2011
, Автор:

Водич: Облекувајте се како Пејтон Соер

Љубителите на тинејџ-серијата „One Tree Hill“ сигурно имаат по еден омилен лик на кој му се воодушевуваат. Доколку за девојките тоа е Пејтон Соер, следува водич кој ќе ви помогне да го разберете и примените нејзиниот стил.
Датум: 21 Jan 2011
, Автор:
12