Најновиот тренд кој го освои светот на модата: Поло маици

Во последно време спортот длабоко навлезе во светот на модата. Освен патиките, најновото „ит“ парче што ги „тресе“ модните ентузијасти се поло маиците.
Датум: 08 Jun 2015

7 изгледи кои ќе направат да блеснете во бели фармерки

Белите фармерки повторно се „ит“ парче за ова лето. Тие имаат моќ да изгледаат елегантно или секојдневно, во зависност од стилот на личноста која ги носи.
Датум: 08 May 2015

Направете рацете да ви изгледаат поголеми со изборот на вистинската маица и кошула

Можете да ги истакнете рацете кога носите маица или кошула, но треба внимателно да ги изберете затоа што секоја од нив дава различни визуелни резултати.

Направете сами: 6 модели на здолништа без употреба на игла и конец

Никогаш не ни е доволно од трикови за облека, особено во оние ситуации кога беспомошно стоиме пред „празниот“ шкаф и не знаеме што да облечеме.

Разиграјте го викенд изгледот

Еве 2 начини како да ја разиграте викенд комбинацијата, а сепак да не вложите премногу труд. Сепак викендот е за одмор, нели?
Датум: 12 Sep 2014
, Автор:

Направете сами: Шик елече од обична памучна маица

Доколку наидете на стари класични маици чија ткаенина е сè уште во добра состојба, не фрлајте ги – искористете ги за да направите шик асиметрични елечиња кои можете одлично да ги комбинирате со тесни маички и со кошули.
Датум: 02 Sep 2014
, Автор:

Супер трик: Туширајте се и испеглајте маица во исто време

Со овој трик можете да ја испеглате маицата без воопшто да употребите пегла, а воедно и ќе заштедите на време.
Датум: 04 Jun 2014
, Автор:

Како да си направите маица во пастелни бои со помош на чај?

Коралната боја, пастелната розова и песочната се нијансите кои ќе ја одбележат пролетната сезона, а бутиците се веќе полни со маици, фустани и блузи во овие нежни нијанси...
Датум: 25 Apr 2014
, Автор:

Машките ролки се враќаат во мода оваа зима

Машките маици и џемпери ролки, повторно се вратија во модната игра после долго време. Одамна беа отфрлени како парче облека на кое ретко кој посака да се врати и покрај тоа што е ретро, елегантно и шик на свој начин.

Направете сами: удобна куќичка за вашата мачка

Ова е одлична идеја, како од старите работи по дома, да му направите на вашето маче кралство во кое ќе ужива.

Направете сами: бесконечен шал

„Бесконечниот шал“ е совршен зимски накит, за сите оние девојки кои сакаат да експериментираат со уникатни модни стилови. Ќе ве загрева додека сте надвор, но и ќе ве украсува кога ќе го соблечете капутот.

Првата мултимедијална маица

Маица која праќа пораки, фотографира, споделува статуси на социјалните мрежи и разменува податоци преку блутут.
12