12 познати ликови од филмовите и сериите чии лица останаа скриени

Секој од нас ги знае овие ликови, но нивното лице до денес останува мистерија. На сите сме им го слушнале гласот, но никогаш не сме ги виделе.

Како би изгледале најзлобните негативци од Дизни цртаните во реалниот живот?

Ваатаинен на морничаво реалистичен начин ги прикажал Круела Де Вил, Капетан Кука, Урсула и многу други ликови кои ги обожаваме и покрај нивната темна страна.

Холивудски актерки кои ја жртвувале нивната убавина за незаборавни филмски улоги

Ја скратуваат прекрасната коса, се здебелуваат, „остаруваат“ и прават многу други екстремни промени.

Зошто добрата книга е најефикасниот лек за скршено срце?

Посветените љубители на книги знаат дека ништо не може да им го излечи скршеното срце онака како што тоа може да го направи добрата приказна.

Креативна девојка се трансформира во принцезите од Дизни

Фантастични трансформации кои покажуваат како би изгледале ликовите од Дизни во реалниот живот.

Кој херој од литературните дела сте според хороскопскиот знак?

Започнувајќи од класиците, па сè до модерната литература, откријте кој лик од најпознатите книги најмногу одговара на вашиот карактер.

12 најубави љубовни приказни кои нѐ „приклештија“ за ТВ екраните

Иако љубовта од ТВ екраните можеби не е вистинска, сепак од неа можеме многу да научиме за љубовта и врските.

23 маки кои ги сфаќаат само љубителите на книги

Длабоко навлезени во книжевниот свет, љубителите на книгите се соочуваат со тешки маки.

Викенд книга: „Од љубов до омраза“ – Кристин Хигинс

Топла, забавна и духовита приказна во која за брзо ќе се вљубите...
Датум: 14 мар 2015
, Автор:

Како би изгледале принцезите на Дизни кога би имале реални коси?

Лорин Бранц забележала дека косите на Дизниевите принцези често „се однесуваат“ на чуден и нереален начин, па затоа одлучила да ни покаже како тие би изгледале кога би биле природни во реалноста.
Датум: 27 јан 2015
, Автор: