Страст, возбуда и слатка разделба: 5 типови летни љубовни авантури

Дали летната љубов секогаш се завршува со крајот на летото?

Хороскопските знаци и исхраната за време на летните горештини

Секој знак има свои потреби и желби, како и намирнци кои најдобро му одговараат.

Вкусете го летото: Сангрија од јагоди, ревен и розе вино

Вкусно, овошно и освежително – сангријата има сè што можеме да побараме од еден летен коктел

Стилски идеи за совршено удобен и модерен август

Модни комбинации кои ќе ви помогнат да изгледате модерно, одлично стилизирано, но и во секоја од нив да се чувствувате удобно...

Во август доминира портокаловата боја: Еве како ја комбинираат жените со стил!

Од костими за капење, кратки и долги фустани, до тренерки и мантили - овој месец сѐ е во портокалова боја!

Избегнете ја: Најчестата грешка заради која уште потешко ги поднесувате летните горештини

Дали студените пијалаци во текот на топлите денови се навистина штетни?

Кој ужива, а кој постојано се жали? Хороскопските знаци и летните горештини

Проверете како секој хороскопски знак ги поднесува летните горештини.

Удобно и модерно: 8 модни комбинации за лето во патики

Вечерен фустан и патики? Нема никаков проблем!

Бидете средени и на високите температури: 7 совети за совршена летна шминка

Ова се најважните правила кога станува збор за шминката во текот на летните месеци.

6 најпопуларни модни трендови за лето 2017

Во продолжение ви ги издвојуваме најдобрите и најпопуларни трендови за ова лето.

Комбинации на бои кои се вистинско стилско освежување за ова лето

Ги испробавте сите главни трендови за ова лето и повеќе немате идеја како да ги „зачините“ вашите модни комбинации? Ви предлагаме одлично решение.

9 спонтани работи што треба да ги направите доколку мислите дека не сте го искористиле летото

Сѐ уште имате време за да создадете прекрасни и незаборавни сеќавања.