Духовни лекции кои можеме да ги научиме од летото

Циклусот на годишните времиња совршено го прикажува патувањето кое сите го правиме низ животот.

Какво влијание има топлото време на вашиот мозок?

Истражувањата покажале дека топлото време има мало позитивно и понекогаш негативно влијание на вашиот начин на размислување.

Природни веѓи, синило и безбојни усни: Водечки бјути трендови за лето 2017

Ова лето бидете модерни и убави, а еве од кои најголеми бјути трендови можете да избирате.

7 правила со кои полесно ќе го преживеете пеколно топлото лето

Кога температурите вртоглаво ќе скокнат, ова се советите до кои треба да се придржувате.

11 генијални откритија што сигурно ќе посакате да ги имате ова лето

Летото е време за пикник, ладни пијалаци и сладолед.

Бидете кралици на плажите: Еве како да изберете идеален костим за капење според обликот на телото

Доколку сакате ова лето да чекорите по плажата полни со самодоверба, еве каков костиме за капење треба да изберете според вашето тело.

Што можете да носите во текот на летото, доколку не сакате фустани?

Вие навистина се радувате на летото, но навистина би сакале да го прескокнете оној дел со фустаните. Еве неколку одлични модни предлози за вас.

Дознајте кој хороскопски знак ќе биде вистински магнет за спротивниот пол ова лето

Страст, флертови и бакнежи на полна месечина се само мал дел од возбудливите случувања што ве очекуваат ова лето.

10 најпопуларни летни трендови што ќе ги гледате насекаде

Парчиња облека што се наоѓаат во гардероберите на секоја жена, а многу од нив ќе ве изненадат.

Како да го преживеете жешкото лето и да уживате во него со полни гради?

Совети кои ќе ви помогнат да ги преживеете летните горештини, но и како целосно да уживате во летните денови.