Необично пријателство: Срамежливи гепарди стануваат пријатели со слатки кучиња

Поради тоа што нивниот вид полека почнал да исчезнува, јасно било дека им треба помош која се појавила во малку неочекувана форма.

Најновите полициски регрути се подготвени да се борат против криминалот со својата неодоливост

Изгледа дека полициската работа им тече низ крвта, бидејќи мајката на кутрињата, Јелоу, одамна е во К-9 единицата, исто како и татко им, Лидер.

25 кучиња кои сепак не ги прекршуваат правилата

Никогаш не ја потценувајте интелигенцијата на кучињата. Тие секогаш може да најдат „дупки“ во правилата кои им ги поставиле сопствениците.

10 кучешки раси кои не се најдобар избор за семејствата со мали деца

Се работи за кучиња со многу цврст карактер кои се самоволни и тврдоглави, поради што треба добро да размислите пред да ги посвоите, доколку имате мали деца во домот...

Зошто вашето куче е многу попаметно одошто мислите?

Според неодамнешните истражувања, вашето куче можат да ви ги прочитат мислите многу подобро одошто мислите.

Како изгледа животот на луѓето што чуваат повеќе од 2 кучиња?

Сигурни сме дека оние што веќе имаат повеќе кучиња, целосно ќе се пронајдат, а оние што немаат, ќе посакаат веднаш да посвојат!

5 чудесни вештини што кучињата ги имаат, а луѓето не

Сите љубители на кучињата ќе се согласат дека овие домашни миленици се прекрасни и извонредни суштества.

11 навики со кои несвесно го нервирате вашето куче

Кучињата не се толку пребирливи како што се мачките, но сепак, тие имаат неколку работи кои им пречат во вашето однесување.

Слатки кучиња кои за прв пат го запознаваат своето идно семејство

Прекрасни фотографии кои зрачат со топлина и среќа!

10 имиња на кучиња кои носат среќа

Погледнете за кои имиња се верува дека носат среќа, па инспирирајте се да искористите некое од нив за вашиот следен миленик.

Забавни фотографии од кучиња коишто нема да можете да ги гледате без да се изнасмеете

Зарем постои нешто посмешно од куче што прави будалеста работа (според човечките стандарди)? Секако дека не!

Што сонуваат кучињата? Нивните соништа ќе ви го стопат срцето!

Дали ја сонуваат нивната омилена храна или, пак, омилена играчка? Можеби сепак сонуваат како бркаат мачка?!