Исцелител или ангел чувар: Кое е духовното значење на чувањето мачка и куче?

Потребата за куче или мачка има длабоко космичко значење што влијае на нашата психологија.

Кинески годишен хороскоп: Дознајте што ни носи годината на кучето

Кинезите веруваат дека доаѓањето на кучето во домот симболизира доаѓање на среќа, па веруваат дека годината на кучето ќе донесе многу добрини.

Запознајте го малиот питбул кој успеал да се избори за својот живот и покрај сите потешкотии

Најтешките 3 месеца поминале и сега Саша станува сѐ посилна секој ден.

Приказна за кучето што го уби вербата во човечката љубов

Отровот не беше тоа што го уби Марфи. Него го уби вербата во човечката добрина и несебичност.

Кучињата и нивното 6-то сетило: Што сè може да предвиди вашето крзнено пријателче?

Луѓето најмногу се потпираат на сетилото за вид, но кучињата повеќе им веруваат на нивните сетила за мирис и слух.

5 одвратни факти што треба да ги знаете пред да го бакнете вашето куче

Постојат неколку одвратни работи што може да се случат кога кучето ве лиже и тие можат да влијаат на вашето здравје и хигиена.

Погледнете го ова улично куче кое не престанало да се смее по неговата неверојатна трансформација

Сѐ започнало на 27-ми септември кога кучето Холанд било оставено пред засолниште за животни.

Интересно истражување покажало дека чувањето куче може да ви го продолжи животот

Без сомнение дебатата мачки против кучиња ќе продолжи засекогаш, но има некои добри вести за луѓето кои сакаат кучиња. Според едно истражување објавено во списанието „Scientific Reports“, чувањето куче може да го продолжи вашиот живот.

Најслаткото дуо на светот: Куче коешто порано било измачувано се плаши од сите освен од ова бебе

Претходните сопственици на Нора толку многу го измачувале кучето што тоа сега се плаши од сите живи суштества, освен од едно бебе.

6 положби на спиење кои откриваат интересни работи за вашето куче

Дали некогаш сте се запрашале што открива положбата на спиење за вашето куче?

Вљубете се во девојката чиј најдобар пријател е нејзиното куче

Вљубете се во девојката чиј најдобар пријател е нејзиното куче, бидејќи таа ги сака животните, а луѓето кои ги сакаат животните имаат нежно срце.

Сакате тетоважи и чувате куче? Зошто да не го истетовирате отпечатокот од неговата шепа?

Обичните тетоважи со отпечатоци од кучешки шепи се во мода веќе неколку години, но овие тату ремек-дела се уште пооригинални.