ТВ серија: Специјална единица (S.W.A.T)

Лос Анџелес е малку побезбедно место кога овие агенти се на работа!

Филм: Кучиња на војната (War Dogs)

Двајца пријатели решаваат да заработат од продажба на оружје

Филм: Нерв (Nerve)

Сакате да набљудувате или да играте?

ТВ серија: Марчела (Marcella)

Откако нејзиниот брак ќе се распадне, таа се враќа назад на работа, како детектив во потрага по сериски убиец.

ТВ серија: Ноќ на (The Night Of)

По одлично помината ноќ со непозната девојка, Насир се буди и открива дека таа е избодена до смрт и потоа е обвинет за нејзиното убиство

ТВ серија: Ноќен менаџер (The Night Manager)

Ноќен менаџер од хотел во Каиро се инфилтрира во потесен круг на дилери со оружје

Филм: Фини момци (The Nice Guys)

Кога полицијата не може да помогне, настанува партнерство кое ги руши сите бариери

ТВ серија: Добар улов (The Catch)

ТВ серија за приватна детективка чија кариера е насочена кон разоткривање измами

Филм: Омразената осумка (The Hateful Eight)

Филм за двајца ловци на награди кои ќе се најдат во ситуација без излез

ТВ серија: Џесика Џоунс (Jessica Jones)

Поранешна суперхеројка започнува со својот живот од почеток така што станува приватен детектив

ТВ серија: Наркоси (Narkos)

ТВ серија базирана според вистинската приказна за Пабло Ескобар

Филм: Легенда (Legend)

Филм базиран според вистинската приказна за гангстерите близнаци Реџи и Рони Креј