Неколку работи кои можеби не сте ги знаеле за кремите за сончање

Секој од нас мисли дека доколку користи крема за сончање со тоа се заштитил од штетните ултравиолетови зраци.

10 едноставни трикa за поцврсти и поздрави нокти

Ноктите се огледало на секој човек. Многу жени одат на маникир и на педикир за да ги доведат до совршенство.

Исфрлете ја употребата на пудра со помош на овие трикови!

Во текот на летните месеци не би сакале целата шминка да ви се топи од лицето. А нанесувањето тешки пудри, освен што штетно влијае врз кожата, и лошо изгледа.
Датум: 15 Jun 2015

Како ве гледа сонцето? – Најдобриот приказ на ефектот на заштитните креми

Сите добро знаеме дека треба да се штитиме кога се изложуваме директно на сонце, но понекогаш нѐ мрзи или мислиме дека нема потреба да се мачкаме...
Датум: 15 Aug 2014
, Автор:

Разубавувајте се додека спиете: Производи за нега за заспаните убавици

Иако нашите тела сами се регенерираат навечер и сонот од 8 часа прави чуда, потребен е барем малку труд за прекрасниот изглед. Со помош на овие совети, „ќесињата“ под вашите очи ќе станат минато, а вашите кожа и коса ќе блеснат.
Датум: 04 Aug 2014

Целосна програма за отстранување на целулитот

Иако експертите тврдат дека е невозможно целосно да се ослободите од целулитот, сепак се сложуваат дека со правилен микс од исхрана, вежбање, масажи и креми може да се сведе до минимум.

Секси кожа со само неколку едноставни трикови

Гените и начинот на живеење со сигурност имаат врска со изгледот на вашата кожа, но сепак има некои работи кои можете да ги спречите. Ова се неколку брзи трикови со кои можете да ја победите сувата и оштетена кожа.