Најнов моден тренд: Неверојатни парчиња облека создадени само со помош на ножици

Талентираниот американски дизајнер Адам Саакс за само неколку минути може да го претвори и најобичното парче облека во нешто навистина неверојатно.

Артистка изработува накит од проѕирни ткаенини, инспириран од морските убавини

Сосема е разбирливо доколку помислите дека предметите во овие фотографии се всушност некој вид морски суштества.

Секојдневни предмети претворени во забавни ликови

Францускиот артист Жилбер Лугран наместо да му остава на гледачот да замисли на што го инспирира некој обичен предмет, тој му сервира забавен лик во кој гледачот треба да се подзагледа за да открие врз кој предмет е всушност искреиран.
Датум: 21 Jun 2014
, Автор:

Минијатурните креации од полимерна глина на Ивана Чурај

Преку нејзиниот медиум – полимерната глина, имаме прилика да видиме иновативни аксесоари кои произлегуваат од нејзината богата имагинација.
Датум: 17 Jun 2014
, Автор:

Венчаници изработени од тоалетна хартија

Со помош на малку креативност, неколку жени направиле венчаници на кои сите модни дизајнери би им позавиделе.
Датум: 16 Jun 2014
, Автор:

Креации од камења кои ги рушат законите на физиката и си поигруваат со нашата перцепција

Артистот Хиротоши Ито ни ги претставува камењата како необични хумористични креации во кои ќе треба да погледнете два пати за да ги сфатите сосема.
Датум: 21 May 2014
, Автор:

50 пролетни фустани за сечиј вкус

Ова се 50-те најпопуларни фустани за оваа пролет, по нешто за сечиј вкус и за секоја градба на тело.
Датум: 22 Apr 2014
, Автор:

Дел од шармот на годинешниот Fashion Week во Скопје

Имавме можност да бидеме присутни на четвртиот ден од Модната недела во Скопје. Ви претставуваме дел од креациите.
Датум: 06 Apr 2014
, Автор:

Најубавите фустани во историјата на големото филмско платно

Повеќето сцени од филмовите ќе останат запаметени по фустаните во кои актерките се појавуваат.
Датум: 21 Mar 2014
, Автор:

Зухаир Мурад – Колекција „Haute Couture“ пролет 2014

„Не се сеќавам на ниту еден ден во мојот живот кога не сум држел молив во мојата рака.“ - Зухаир Мурад

Што да правите со старите излитени чорапи?

Фармерките, блузите и маиците, секогаш можеме да ги дадеме некому или да ги донираме, но што да правиме со старите излитени чорапи?

Прекрасни креации од разнобојни растенија

Интернационалниот натпревар во хортикултурна уметност кој се одржува во Монтреал, Канада опфаќа креирање и монтирање на живи уметнички дела од растенија со листови во разни бои.
Датум: 12 Jul 2013
, Автор:
12