Кафе Есмералда

Малку свеж воздух и овој кафе коктел е сè што ви е потребно за денешниот топол ден...

Љубовно кафе (Café d’Amour)

Јако црно кафе за уживање со саканата/саканиот...

Традиционален рецепт за Егног (Eggnog)

Егног е популарен пијалак во САД и Канада и многу често се поврзува со зимските празници Божиќ, Нова година и Денот на благодарноста...
Датум: 17 Feb 2012
, Автор:

Пијано капучино

Алкохолен топол напиток, одличен за пријатен муабет во добро друштво...

Тирамису

Тирамису или на италијански Tiramisù е еден од најпопуларните десерти во Италија. Ова е десерт кој е карактеристичен по тоа што има интензивен вкус на еспресо...

Елегантно кафе со коњак

Елегантно кафе со уникатен вкус и прекрасна текстура. Лесно за подоготовка, а импресивно за завршеток на секој прекрасен ден.