Чоколадни рум коцки: Вкусен и брз десерт за вистинските љубители на слатките

Доколку немате идеја како да го збогатите денешното мени, тогаш одлучете се за овие чоколадни рум коцки кои совршено ќе го заокружат секој оброк.

98 совршено исечени коцкички од различна храна кои ќе ве направат гладни за перфекција

Холандските артист Лернет и Сандер исекле различна сирова храна на 98 совршени парчиња во вид на коцки со димензии 2,5 x 2,5 x 2,5 см. На овој начин тие создале многу привлечна геометриска слика.
Датум: 14 May 2015
, Автор:

Најслатките функционални Лего коцки направени од чоколадо

Обично јадењето ЛЕГО коцки би се сметало за опасно и штетно, но јапонскиот артист и дизајнер Акирхиро Мизучи го решил проблемот, правејќи го сонот на секое дете – достапна реалност.
Датум: 14 Aug 2014
, Автор:

Филм: Лего филм (The Lego Movie)

Филмот кој е составен од познатите Лего коцки

Ладни еспресо коцки со Бејлис

Десерт кој го заслужува вашето време и внимание...
Датум: 01 Feb 2014
, Автор:

Ледени коцки кафе потопени во млеко

Необичен начин на пиење кафе за екстра разладување...

Неверојатен трик кој го воодушеви светот

Магионичарот Норберто Хансенсон од Агрентина за кусо време стана ултрапопуларен поради своите неверојатни трикови, кои ги прикажува преку своите видеа на Јутјуб.

Можете ли да ги пронајдете Лего коцките на фотографииве?

Во навидум вообичаената серија од фотографии т.н. „Во делови“, се вклучени објекти конструирани од Лего коцки, кои се незабележителни за вообичаениот набљудувач.

Хотел за љубителите на коцките „Лего“

Ако се знае дека коцките „Лего“ се една од најинтересните играчки на повеќето деца низ светот, тогаш овој хотел со сигурност ќе биде нивното царство од соништата.

Факти за играчките кои не сте ги знаеле

Дали знаевте дека вртењето хулахоп било забрането во Јапонија и Индонезија затоа што делувало премногу провокативно?
Датум: 17 May 2012

Реконструкција на светот со Лего коцки

Германскиот уметник Јан Ворман ги помина последните три години патувајќи по целиот свет, посветувајќи се на обновување рушевини. Интересно, но истовремено и чудно, е тоа што тој користи Лего коцки наместо малтер и тули.
Датум: 23 Oct 2011
, Автор:

Ледени кафе коцки

За поинтензивен вкус на вашето омилено кафе...
12