5 деловни лекции што можете да ги научите од коцкањето

Коцкањето е порок и не треба да се практикува, но постојат неколку важни бизнис лекции што можете да ги научите од него.

Симптоми, причини и ефекти на зависноста од коцкање

Зависноста од коцкање никогаш не завршува добро.

Зошто казината прават толку голем профит?

Коцкањето е многу профитабилен бизнис. Ако се знаат следните 3 факти, не е чудно да се сфати зошто.

5 најдобри покерџии на сите времиња

Од сите кои си ја пробале среќата или се обиделе да научат како да играат покер, овие петмина постигнале најмногу.

Сите лица на Лас Вегас

Сместен среде пустина во Невада, Лас Вегас има идеална локација за човек да побегне од реалноста и рутината на секојдневието.

Сурово искрени цитати од Игор Џамбазов

Не прашувај гаталец, прашувај паталец.

Макао – азискиот Лас Вегас

Совршена дестинација за туристите кои трагаат по незаборавен одмор...
Датум: 24 Jul 2012
, Автор:

Мачка што умее да се коцка

Мачката што ќе ја видите на видеото се вика Фрида Кало, а нејзе ја чува семејство од Берлин, Германија. Таа одлично се снаоѓа во една од најстарите улични коцкарски игри...

Првиот клуб на „Плејбој“ во Европа

Девојки од Англија биле носени до САД за да бидат обучени како Плејбој-зајачици, келнерки и крупиерки, за отварањето на овој клуб...