Оваа 17-годишна мачка е најмрзливата интернет ѕвезда во Јапонија

Интернет ѕвездата има посветена 24.000 публика на Твитер и на блогот, па за неа се облекува во слатки костуми како јаготки и зајачки уши.
Датум: 12 ное 2015
, Автор:

Прва детска колекција на „Dolce & Gabbana“

Италијанската модна куќа „Dolce & Gabbana“ ја претстави својата прва детска колекција, која нуди елегантни парчиња како костуми, свечени фустани и капути за најмладите.

Како до совршена венчавка?

Од моментот кога се одлучивте за венчавка, па сè до големиот ден кога ќе кажете ДА, ви претстојат многу подготовки, желби, очекувања, барања, обичаи и адети. А воопшто не е лесно различните вкусови и желби да се спојат во едно...
Датум: 15 јул 2012
, Автор:

Идеи за маскирање за 1 април

Интересни идеи за 1 април кои дефинитивно ќе ве натераат да се маскирате оваа година.