Нови родители ги облекуваат своите бебиња во неодоливи костими

Па, можете ли да ги погодите сите изгледи на оваа тројка?

Креативна мајка ја облекува својата заспана ќерка во забавни костими

Потребно е време, трпение и многу труд за да не го разбудите вашето бебе додека спие.

Татко за своите деца дизајнира неверојатно детални костими од познатите ликови на Дизни

Модниот дизајнер Нефи Гарсија го користи својот талент за да создаде неверојатни костими за своето семејство.

Учителка ги фотографира своите деца во магични сценарија и костими кои ги изработува сама

Креативната учителка Ана Розвадовска од Полска е мајка на 2 дечиња која во слободно време обожава да фотографира и да шие.

Талентирана 18-годишна девојка шие фустани кои изгледаат како да се од бајките

Погледнете ги раскошните фустани на оваа девојка кои изгледаат како да излегле од бајките.

Гламур, сексапил и стил: 7-те најскапи филмски фустани

Зад филмските костими се кријат неверојатни приказни.

Запознајте ја Фазберта, морското прасе со најслатките мали костими

Станува збор за Фазберта, неодоливото животинче кое е вистинска дива!

Мајка шие преслатки Дизни костими за нејзината ќерка

3-годишната Лејн Руш од Флорида е неофицијална Дизни ѕвезда и каде и да се појави восхитува со своите костими.
Датум: 14 Nov 2014
, Автор:

7 парчиња облека кои одговараат на секој облик на тело

Ова се 7 парчиња облека кои му стојат добро секому без разлика на обликот на телото или килограмите.
Датум: 10 Nov 2013
, Автор:

Црно-бела танцувачка илузија

Танц кој ќе ви го помати умот. ;)
Датум: 26 Jun 2013
, Автор:

Интересни факти за Коко Шанел

Кога зборуваме за модна револуција и уникатни идеи за пресврт во модата, мислиме на Коко Шанел!
Датум: 26 Feb 2013
, Автор:
12