Модна инспирација: Разиграни и секси едноделни костими за капење

Ако редовно ги следите модните трендови, тогаш сигурно знаете дека едноделните костими за капење оваа година се тотален хит на модните писти.

Дводелни костими за капење по кои сите полудеа на плажите

Препознатливи по доминантните штепови и јаките живи бои, костимите за капење со потписот на Triangl се апсолутен хит на плажите ова лето.
Датум: 03 Jul 2015
, Автор:

Погледнете како изгледаат костимите за капење од „Викторија Сикрет“ на обичните жени

„Убавината не значи да имате совршена кожа и да немате сало. Имањето самодоверба и зрачењето на таа самодоверба од вас ве прави убави, сосе сите ваши маани.“
Датум: 25 Jun 2015

Експлозија од бои во новата Ресорт колекција од Мисони

Женската колекција за пролет 2016 на Ангела Мисони изгледа многу впечатливо и весело како резултат на употребата на разновидни живи бои.

Загатка: 3 девојки во продавница за костими за капење

Можете ли да одредите која од нив која боја ја сака и по кој редослед го направиле изборот при купувањето?
Датум: 04 Sep 2014
, Автор:

Фантастична кампања на „H&M“ која го воодушеви светот

Шведската компанија „H&M“ ја ангажирала моделката Џени Ранк, која носи големина 40, да ја промовира нивната најнова колекција на костими за капење...

На плажа во 1900-тите

Во раните 1900-ти години, луѓето започнале да пројавуваат огромен интерес за пливањето и своето слободно време да го минуваат на плажа. Жените се капеле во долги фустани, а мажите во костими со долги ракави и ногавици.
Датум: 04 Sep 2012
, Автор:

Летото пристигна со „жешката“ моделка Дуцен Круз

27-годишнта мајка, заблеска со својот сексапил и маркантен бронзено исончан тен во јунското издание на кинескиот Vogue, во прекрасните костими за капење од Долче и Габана, Прада, Ботега Венета и Џејсон Ву.

Што мислат момците за вашиот костим за капење?

Откријте што велат мажите за вашиот омилен модел на костим за капење.

Историјата на бикините

Тринаесет години подоцна, откако на жените им било дозволено да се натпреваруваат на Олимписките игри, Карл Јанцен, во 1913 година го претставил првиот дводелен костим за капење, познат како бикини.
Датум: 02 Jun 2012
12