Како да ги зајакнете вашите коски без млечни производи?

Постојат многу начини да ги зајакнете вашите коски без млеко и млечни производи, а ова се 5-те најдобри.
Датум: 01 Apr 2018

Остеопороза – што сѐ можете да направите за да ја спречите?

Коските се еден од најважните органи во човечкиот организам и потребна им е посебна нега, за да останат здрави и долговечни.

3 причини зошто веднаш треба да се напиете чаша вино

По вечерата, наместо чаша вода, направете исклучок за кој телото ќе ви биде благодарно.
Датум: 14 Feb 2016

Како да ги отстраните деформираните израстоци на стапалата?

Најмногу настануваат од неудобни чевли и затоа не е чудно што се јавуваат кај над 80% од жените и тоа во четвртата декада од животот.
Датум: 11 Mar 2015
, Автор:

Магнезиум: Зошто токму вам ви е многу потребен?

Магнезиумот е можеби еден од најпотценетите минерали. Голем број доктори, нутриционисти и истражувачи веруваат дека тој е можеби најважната хранлива материја за човекот која постои.

Благотворна облога за лекување на болката во коските и зглобовите

Рецептот е многу едноставен, а состојките веројатно веќе ги имате дома. Болките би требало да исчезнат многу брзо, а облогата треба да се подготви и стави навечер пред спиење.
Датум: 18 Sep 2014
, Автор:

Зошто е добро да се јаде кисела зелка?

Богатството од калиум, железо, магнезиум, сулфур и бакар, ја прави киселата зелка многу корисна за нашето здравје.

5 здравствени придобивки од зелениот чај

Покрај фактот што е вкусен и евтин пијалак без калории, тој содржи уникатни природни состојки што ни обезбедуваат многу здравствени придобивки.
Датум: 25 Sep 2013
, Автор:

Коски и черепи за послатко утринско кафенце

Шеќерчиња кои експресно ќе ве расонат. :)
Датум: 25 Jun 2013
, Автор:

Колку стари биле најстарите диносауруси?

Прочитајте колкав бил животниот век на античките диносауруси.

10 познати личности на кои им биле украдени делови од мртвите тела

За време на аутопсијата, бил отсечен пенисот на Наполен Бонапарта и прошверцуван надвор од островот Св. Елена...
Датум: 08 Nov 2012
, Автор:
12