Направете сами: Сув шампон за коса

Со овој едноставен рецепт можете сами да си направите сув шампон и никогаш повеќе да не излезете со масна коса од дома.

Плетенка, пунџа или коњско опавче: Што зборува за вас вашата секојдневна фризура?

Изберете го вашиот тип фризура и погледнете што таа открива за вашиот карактер.

Овие ретро шик аксесоари за коса ќе бидат најголемиот тренд во 2017-та година

Токму поради својата едноставност, а неодоливиот шарм, овие аксесоари ќе станат вашиот омилен украс за коса!

Топ 10 бјути трендови кои ја одбележаа 2016-та година

Сега е вистинското време за да се потсетиме на сите оние бјути трендови кои ги обожававме во текот на оваа година, а кои најверојатно ќе ги сакаме и во наредната.

Можеби не верувате во нив, но овие трикови за убавина навистина функционираат!

Некои трикови за убавина се прилично бизарни што воопшто не е чудно зошто луѓето се сомневаат во нивната вистина.

Нов тренд кој со сигурност го очекувавте: Кафеава коса прошарена со океанско сини прамени

На крајот од годината боите во нашата коса пополека се смируваат, но и понатаму го задржуваат оној „откачен“ шарм. Па, за каков тренд всушност се работи?

Ќе останете изненадени: Експертите за коса советуваат наутро да ја прескокнете оваа вообичаена навика!

Постои една ситна навика која никогаш не ја прескокнуваме, а која всушност не се наоѓа на списокот на посакувани утрински навики.

5 чести грешки при носењето екстензии за коса

Сонот на многу девојки е да имаат долга, бујна и раскошна коса, па затоа екстензиите за коса се овде да ви помогнат. Но, кои грешки би требало да ги избегнете?

Го употребувате ли вистинскиот шампон за вашата коса?

Важен е составот на шампонот, а не што ви ветува рекламата!

Косата ви паѓа поради недостатокот на железо! Овој домашен рецепт може многу да ви помогне

Ако постои нешто што може да ја дефинира жената кога станува збор за физичкиот изглед, тогаш тоа е нејзината коса. Но, што ако таа започне да опаѓа?

Како да се грижите за вашата коса во текот на зимскиот период?

Како што се приближуваат постудените денови, така и вашата коса бара поголема нега.