Ги гледате секојдневно, но дали ја знаете нивната намена? За што служат копчињата од F1 до F12 на тастатурата?

Ако некогаш сте се запрашале за што служат копчињата во горниот дел од тастатурата, тогаш ние го имаме одговорот кој го баравте.

Зошто копчињата на машките и женските кошули се на спротивни страни?

Откриено е дека овој моден тренд потекнува уште од периодот кога копчињата биле измислени, односно околу 13-ти век.

Направете сами: Преслатки снешковци како декорација во вашите домови

Сè што ќе ви биде потребно е малку време, внимание и креативност за да донесете насмевки на лицата на вашите најсакани.
Датум: 23 Dec 2014
, Автор:

Моден тренд: плетени алки

Плетените алки се вистински хит во зимските денови. Ги има во многу различни модели и варијанти, плетени од волница или од конци за везење, со разни додатоци како копчиња, монистра или пак плетени цветови...
Датум: 08 Jan 2014
, Автор:

Туторијал низ слика: ново ланче од стари копчиња

Бидете креативни и заштедете. Ова е туторијал низ слика со чија помош ќе си направите ново ланче без да трошите пари.
Датум: 07 Oct 2013
, Автор:

Прави портрети користејќи копчиња од тастатури

Употребувајќи ја својата вештина, секое копче на неговата слика претставува еден пиксел. Резултатот од неговата работа е навистина фантастичен, а во неговата галерија можат да се најдат околу 1.000 слики.

Чанта што секогаш ќе ја сакате

Наместо едносезонски, зошто не би инвестирате во спектакуларна чанта која ќе ја сакате засекогаш? Прочитајте ги кратките совети како да купите класична чанта која е сè, само досадна не.

Модни факти кои не сте ги знаеле

Модната индустрија крие многу тајни кои нас не ни се познати. Еве само десет од нив кои се интересни и забавни.