Колку сувомесни производи смеете да јадете неделно?

Погледнете што советуваат научниците и зачувајте го вашето здравје.

Знаете ли во кои земји најмногу се консумира алкохол?

Погледнете ги прво рангираните 20 земји според потрошената количина алкохол.

6 заблуди за маслиновото масло

Доколку сакате да бидете сигурни дека го консумирате на најдобар начин, ви ги претставуваме најчестите заблуди кои морате да ги знаете.

Неколку совети за рамен стомак

Правилната исхрана и редовното вежбање се двата клучни фактори за рамен стомак. Ова се неколку интересни совети кои ќе ви помогнат побрзо да го постигнете тоа.

4 најголеми митови за дебелеењето

Скоро и да не постои жена која барем еднаш во животот не пробала да држи диета или пак да почитува некои совети кои ѝ ги дале нејзините другарки или нивните нутриционисти...

Запознајте го Шег и неговите кул илустрации

Џош Егл (Josh Agle), познат како Шeг, е американски уметник, илустратор и дизајнер кој работи во Јужна Калифорнија. Прекарот Шег го добил како комбинација од последните две букви од името и првите две букви од презимето.
Датум: 07 Mar 2012
, Автор:

Алкохолни шишиња претворени во бебешки цуцли

Овие провокативни алкохолни цуцли, се дел од проектот на италијанската манекенка и дизајнерка Ана Утопија Џордано, која сака да ја покрене свеста кај луѓето за прекумерната консумација на алкохол.

Апстиненцијата од алкохол го скратува животот

Според едно долгогодишно истражување, луѓето кои секојдневно пијат алкохол значително си ги намалуваат шансите да умрат помлади, за разлика од оние кои тотално го избегнуваат.

Вода за поздрав живот

Општо земено, докторите велат дека здрав возрасен маж, во просек треба да пие по околу 3 литри вода дневно, додека спротивниот пол по 2 литри.
Датум: 27 Sep 2010
, Автор:

Неколку причини зошто виното го подобрува вашето здравје

Листата на придобивки од виното е навистина голема, секако доколку се консумира во мали количини.
Датум: 25 Sep 2010
, Автор: