Не треба да бидете идеални за да ја пронајдете љубовта на вашиот живот, сѐ што треба е да бидете компатибилни

Во љубовта не значи дека треба да бидете идеални, а исто така не треба да го барате ниту идеалниот партнер.

Астрологијата и љубовните врски: Зошто хороскопот некогаш може да ни помогне?

Кога ги знаеме основните особини на хороскопските знаци, тогаш можеме да имаме некаква идеја за тоа што треба да очекуваме.

Хороскопски знаци кои кога-тогаш ќе завршат заедно

Нив им е судено да бидат заедно, барем така велат ѕвездите. Погледнете за кои 2 парови станува збор.
Датум: 18 окт 2015
, Автор:

Ќе се изненадите: Овие 3 работи личат на љубов, но докажано е дека не се!

Многу е важно да ја разликуваме вистинската љубов од заљубеноста.

Љубовни комбинации: Во кои 4 хороскопски знаци се крие вашата сродна душа?

Откријте ја љубовната компатибилност помеѓу знаците.

9 типови личности: Дознајте каква личност сте вие и со кои хороскопски знаци најмногу си одговарате!

Врз основа на една прочуена психолошка теорија, постојат 9 основни типови личности. Прочитајте го описот и пронајдете се себеси, вашиот партнер и вашите пријатели.

Дали сте најстаро, средно или најмладо дете: Кој е вашиот идеален партнер?

Ако им веруваме на зборовите на психологот Линда Блер, пронаоѓањето на совршениот партнер не мора да биде многу тешко.
Датум: 27 апр 2015
, Автор:

9 причини да патувате со партнерот пред да се земете

Животот е големо патување, па една таква авантура може да ви даде претстава за тоа каков всушност е вашиот партнер и како е да се патува со него/неа.

3 нешта во кои треба да си одговарате со партнерот за да имате долг и среќен брак

Што вели искуството на двајца брачни советници во врска со состојките за успешен брак?

Кои хороскопски знаци ви одговараат за врска, а кои за авантура?

Знаете ли со кого треба да склопите брак, а кој е добар кандидат само за кратка авантура? Накратко, еве со кого најубаво ќе ви биде да одите на долги, а со кого на кратки патеки...
Датум: 17 сеп 2014
, Автор:

Најлошите љубовни комбинации во астрологијата

Иако успехот на врската најмногу зависи од тоа колку ќе се потрудите, љубовната комбинација од некои знаци едноставно е осудена на постојана борба за опстанок.
Датум: 16 апр 2014
, Автор:

Дали си одговараат партнерите со ист хороскопски знак?

Да се биде со некој од истиот знак, може да доведе до рајска или пеколна љубовна врска. И покрај тоа што вие двајца не сте идентични...