Неколку производи што не би требало да ги комбинирате при исхраната

Избегнувајте да ги комбинирате овие намирници за да се заштитите од многу здравствени проблеми.

Бои, свежина и удобност: Дневни комбинации идеални за есенските денови

Од вашето облекување зависи какво мислење ќе имаат другите за вас.

Кои познати личности ги гледате на овие фотографии?

Станува збор за неверојатно интересниот проект на уметникот кој се „крие“ под името That Nordic Guy.

Игра со шари: 6 совети за комбинирање различни дезени

Кога го користиме принтот, ние практично зборуваме преку нашата облека, но сепак она што го кажуваме може да биде и застрашувачко. Затоа треба многу внимателно со принтовите...
Датум: 11 May 2014
, Автор:

Пробајте го новиот смел тренд: Проѕирни блузи

Во колекциите на светски познатите дизајнери се појави еден нов тренд, кој е совршен за дами кои сакаат да експериментираат и да привлекуваат погледи, но и за оние кои трагаат по женствен изглед.
Датум: 28 Jan 2013
, Автор:

Како да се облекувате за да изгледате послабо?

Гардеробата која ја поседувате треба да ја комбинирате паметно, бидејќи таа може визуелно да ве направи повисоки и послаби. Следете ги следниве совети и секогаш ќе се чувствувате пријатно кога сте некаде излезени.