Неочекувани комбинации на бои кои изгледаат неверојатно добро

Ако вашиот стил на облекување ви станува здодевен, сигурно сте во искушение да пробате нешто ново.
Датум: 10 Apr 2018

7 популарни комбинации на различни видови храна што го трујат вашето тело

Совет: Ако сакате сендвич со сирење, пијте чај наместо кафе.

Љубовна врска од соништата: 7 видови парови кои никогаш нема да раскинат!

Што мислите за љубовната врска помеѓу интелектуалец и емотивец, или пак помеѓу практичар и уметник?

Парчиња облека со риги коишто одговараат на сечија фигура

Погледнете ги овие неколку ригести парчиња облека коишто одговараат на сечија фигура.

Патиките со врвки повеќе не се во мода?

Женствената верзија на класичните, спортски патики се секако моделите кои се таканаречени патики на навлекување.

Оваа пролет царуваат пастелните бои: Еве како да ги комбинирате со останатите парчиња облека

Ако сте се запрашале кој тренд ни доаѓа оваа пролет, тогаш со радост ве известуваме дека пастелните бои и оваа сезона ќе продолжат да царуваат помеѓу вашата гардероба.

Искористете ја чипката во дневните комбинации

За разлика од минатото, денес чипката претставува дел од секојдневната облека на една жена.

Хороскопски знаци кои никогаш не би требало да бидат во љубовна врска

Да не дојде до големи проблеми, хороскопот ни ги открива оние знаци кои треба да ги избегнувате кога станува збор за љубовни врски.

7 комбинации на лакови кои ќе сакате да ги пробате на вашите нокти

Ако повеќе бои на лакови ви се допаѓаат во исто време и сакате сите да бидат на вашите нокти тогаш е време да ги искомбинирате.
Датум: 21 Nov 2014
, Автор:

Фантастични кулинарски комбинации кои не би ви паднале на памет

Овие трикови ќе го подобрат вкусот на храната која ја конзумирате, а комбинациите ги препорачуваат готвачите од ексклузивните светски ресторани.
Датум: 25 Sep 2014
, Автор:

Одберете го идеалното здолниште според вашата фигура

Правилно одбраниот материјал, должината и кројот можат многу да придонесат за визуелно издолжување на нозете и намалување на оние несакани килограми.
Датум: 03 May 2014
, Автор:

Тренди елеци кои се одлични за оваа топла есен

Помеѓу останатите парчиња облека кои се носат оваа есен се и модерните елеци, кои се особено практични во потоплите денови.