Викенд книга: „Од љубов до омраза“ – Кристин Хигинс

Топла, забавна и духовита приказна во која за брзо ќе се вљубите...
Датум: 14 Mar 2015
, Автор:

Мала куќичка со извонреден поглед

Оваа традиционална куќа со модерен луксузен ентериер е сместена на врвот на карпа со поглед на морето и околниот брег и го има еден поубавите погледи кои ќе ги видите во вашиот живот.
Датум: 12 Jan 2015

Хипонотизирачка колиба во пустина – дење рефлектира, ноќе свети и ги менува боите

70 години старата колиба со искршени стакла е преобразена во воодушевувачка глетка од која ќе се запрашате дали она што го гледате е возможно да биде реално или пак можеби халуцинирате.
Датум: 30 Nov 2013
, Автор:

Шармантна колиба изградена за 500 долари со стари прозорци

Издигнатата куќа има креативна фасада со прозорци во различни големини, која му дава артистички стил, кој е истовремено модерен и рурален.

Вистински колиби инспирирани од бајките

Од мали шармантни колиби, до огромни камени живеалишта, ова се 15 вистински градби во светот инспирирани од бајките.
Датум: 27 Aug 2013
, Автор:

Раскошна куќа со приватно езеро

Распослана на површина од 24.281 метри² сосе градината во живописната природа на Глазгов, Шкотска, оваа куќа нуди душевен мир, задоволство и доволно простор...

Уникатна вила со поглед на езеро

Скривалиште за оние кои сакаат да побегнат од градската џунгла и својот мир да го побараат во тишина и живописна глетка која смирува...